• شنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-788-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

سرانه ورزشی خراسان شمالی پایین تر از میانگین کشوری

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: سرانه فضای ورزشی استان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، کوروش بهادری در نشست خبری اظهارکرد: هم اکنون سرانه فضای ورزشی در خراسان شمالی ۴۹ صدم مترمربع بوده و میانگین کشوری این شاخص ۱.۲ دهم متر مربع بوده که این شاخص کمتر از استاندارد است.
وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از پروژه های در دست احداث ۱۸ صدم متر مربع به سرانه فضای ورزشی استان افزوده می شود، ادامه داد: زیربنای پروژه های در دست ساخت ۱۶۰ هزارمتر مربع است.
بهادری با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸ پروژه شهری و ۴۹ پروژه روستایی در سطح استان نیمه تمام است، گفت: برای ساخت این پروژه ها طبق برآوردها ۹۰۰ میلیارد ریال مورد نیاز بوده و پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد در اولویت تکمیل قرار دارد.
بهادری با اشاره به اینکه از سال ۹۱ برخی از پروژه ها بلاتکلیف رها شده است، افزود: با توجه به خلع ید ۱۴ پیمانکار طی سال جاری دو پیمانکار هم خلع ید شدند.
وی یادآورشد: از سرمایه گذار و بخش خصوصی برای واگذاری پروژه ها به منظور تکمیل و بهره برداری استقبال می کنیم، هر چند که طی دو مرحله برای دو پروژه استخر فاروج و گرمه و سالن ورزشی تیتکانلو فراخوان داده شد اما کسی مراجعه نکرد.
بهادری با اشاره به وجود ۴۸ هیات ورزشی فعال در استان، عنوان کرد: با توجه به لزوم برپایی مجامع سالیانه هیات های ورزشی، هیات ها کم کارباید با برنامه ریزی به فعالیت های خود سامان ببخشند در غیر اینصورت با آنان برخورد خواهدشد.
بهادری با تاکید بر اینکه هیات های ورزشی وظیفه تیم داری را ندارند، گفت: هیات های ورزشی در جذب اسپانسر هم موفق عمل نکرده اند زیرا برای یک بار و آخرین بار از آنان استفاده مالی می کنند در حالی که باید خواسته های آنان نیز تامین شود.
وی با بیان اینکه برای بانوان برنامه خاص ویژه ای داریم، افزود: برای حوزه بانوان با محدودیت فضای فیزیکی مواجه هستیم و سالن ملت که در جوار ساختمان اداری شهرستان بجنورد قرار دارد به دلیل ساخت و ساز پلمپ شده ولی در عین حال انتظارات بانوان را به جا می آوریم.
وی خاطرنشان کرد: طی نیمه نخست سال جاری ورزشکاران استان ۱۴۰ مدال بین المللی، جهانی و آسیایی اول تا سوم در سبک های مختلف کسب کرداند.
بهادری با تاکید بر توجه به جایگاه پیشکسوتان، یادآورشد: باید از این پس همه هیات های ورزشی یک کمیته پیشکسوتان تشکیل بدهند تا بتوانیم از ظرفیت آنان استفاده کنیم.
وی افزود: برخی از ورزشکاران در رقابت های مختلف صاحب مدال های اول تا سوم می شوند و انتظار دارند به لحاظ شغل استخدام شوند در حالی که استخدام ورزشکاران دارای شرایط مختلفی است.
بهادری با بیان اینکه اگر ورزشکاران در مسابقات بین المللی، جهانی و آسیایی مدال اول تا سوم را کسب کنند، گفت: ایت افراد فقط از مرحله آزمون استخدامی معاف می شوند اما باید شرایط دیگر احراز شغل را داشته باشند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: