• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-488-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی:

گسترش فرهنگ پهلوانی در ورزش امری ضروری است

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی با تاکید بر پهلوان پروری در جامعه ورزش استان، گفت: فرهنگ پهلوانی از مقوله های مهم در جامعه ورزش است که ورزشکار از طریق مطالعه آن را درک می کند.

کوروش بهادری در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان شمالی اظهار کرد: ورزش هر میزان که به صورت علمی و آکادمیک آموزش داده شود، جامعه هدف کمتر دچار آسیب شده و پیشرفتشان با سرعت بیشتری شتاب می گیرد.

وی ورزش را از پر اهمیت ترین مقولات در سبد زندگی خانواده ها عنوان کرد و ادامه داد: با شناخت علمی ورزش، جامعه ای سالم خواهیم داشت و تمایل برای گرایش به زندگی سالم بیش از گذشته می شود.

وی در این راستا مطالعه را مهم دانست و خاطرنشان کرد: کتاب و کتاب خوانی در سبد زندگی مردم خراسان شمالی جایگاه خود را پیدا کرده است و این مهم باید در جامعه ورزش نیز جایگاه خود را پیدا کند.

بهادری در ادامه سخنان خود از انتصاب حجت الاسلام منصوریان به عنوان مشاور فرهنگی و مذهبی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی برای نخستین بار در چارت سازمانی این نهاد خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت برنامه های فرهنگی از جمله ترویج کتاب، از شخصیت مذهبی برای ارائه مشاوره و راهنمایی به جامعه ورزش بهره مند گشته ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی ادامه داد: در اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی مقوله مهم پیش بینی شده، تقویت فرهنگ مطالعه در ورزشکاران است و به همین منظور در ساختمان جدید اداره کل، فضایی بسیار مناسب نیز برای کتابخانه پیش بینی شده است.

بهادری تاکید کرد: تلاش بر این است تا جامعه ورزشی را با مسائل فرهنگی به ویژه موضوع کتاب خوانی پیوند دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: