• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-5287-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

بدهی 140 میلیارد ریالی دستگاه‌های اجرایی به اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی از بدهی 140 میلیارد ریالی دستگاه‌های اجرایی به این سازمان خبرداد.

حجت الاسلام سید جواد رئوف سید نژاد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: در حال حاضر دستگاه های اجرایی استان 140 میلیارد ریال در قالب پذیره و اجاره بها به این سازمان بدهکار هستند.

وی ادامه داد: دستگاه های دولتی بزرگترین بدهکار و دارای بیشترین بدهی به اوقاف و امور خیریه استان هستند که باید هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف بدهی خود اقدام کنند.

رئوف سید نژاد افزود: مطالبات اوقاف از دستگاه های اجرایی در جلسات مختلف استانداری مطرح می شود تا از این طریق با تعیین الزاماتی دستگاه ها نسبت به پرداخت بدهی خود مکلف شوند.

وی با بیان اینکه در برخی موارد عدم پرداخت به موقع مطالبات اجرای نیات را با مشکل مواجه کرده است، گفت: طی سال جاری به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و در برخی موارد سهل انگاری مستاجران، اجاره بهای موقوفات استان پرداخت نشده است.

رئوف سید نژاد عنوان کرد: دوهزار موقوفه در خراسان شمالی دارای گردش مالی بوده که اجاره بندی آنان منظم و مطابق با نرخ روز انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد از ۱۰ هزار رقبه استان دارای مستاجر هستند، گفت: این سازمان در موقوفات و رقبه های خود دارای هفت هزار مستاجر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: