• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-488-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

موافقت ارتش خراسان شمالی برای ایجاد پیست سوارکاری در منطقه علی آباد بجنورد

فرمانده تیپ 130 ارتش شهید دلجویان خراسان شمالی از موافقت ارتش برای ایجاد پیست سوارکاری در منطقه علی آباد بجنورد خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، سرهنگ ابراهیم گل گلی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه خراسان شمالی خواستگاه اسب اصیل ترکمن است، گفت: متاسفانه تاکنون به علت نبود زمین مناسب برای ایجاد پیست سوارکاری، مسابقات اسب دوانی محدودی در استان برگزار می شد.

وی افزود: در حال حاضر با پیگیری و رایزنی های انجام شده مشکلات برای ایجاد پیست سوارکاری در منطقه علی آباد بجنورد مرتفع شده و می توان مسابقات اسب دوانی را در این منطقه برگزار کرد.

گل گلی ادامه داد: مجوزهای اولیه برای ایجاد پیست سوارکاری و مسابقات اسب دوانی با حفظ کاربری زمین های این منطقه گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه زمین های علی آباد کاربری نظامی و آموزشی دارد و این کاربری ها حفظ می شود، اظهار کرد: این زمین متعلق به ارتش است و فلقط اجازه ایجاد پیست و برگزاری مسابقات سوارکاری داده می شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا ارتش تمایلی به واگذاری این زمین به اداره کل راه و شهرسازی این استان دارد، گفت: ارتش پیگیری های لازم برای اخذ این سند را دارد و بعد از گرفتن سند می تواند آن را به اداره کل راه و شهرسازی، ورزش و جوانان و ... بفروشد.

گفتنی است طی چند سال گذشته زمینی در منطقه علی آباد بجنورد برای ساخت پیست اسب دوانی در نظر گرفته شد که به علت اختلافات موجود میان ارتش و سازمان هایی همچون اداره کل راه و شهرسازی و ... این امر تا به امروز محقق نشده بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: