• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-1490-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

فرماندار:

بیش از 80 درصد از بافت مسکونی روستایی در راز و جرگلان فرسوده است

فرماندار راز و جرگلان گفت: بیش از 80 درصد از بافت مسکونی روستایی در این شهرستان فرسوده است.

هادی زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه خراسان شمالی بر روی کمربند زلزله قرار دارد، افزود: این نگرانی وجود دارد که با وقوع زلزله ای شدید این منازل تبدیل به تلی از خاک شوند.

وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن نیز این آمادگی را دارد تا متقاضیان ساخت منازل روستایی را به بانک جهت اخذ تسهیلات معرفی کند، ادامه داد: اما وجود تضامین سخت بانکی سبب شده تا روستاییان نتوانند گامی در جهت مقاوم سازی منازل خود بردارند.

زارعی اظهار کرد: متقاضیان تسهیلات بنیاد مسکن برای مقاوم سازی و ساخت منازل روستایی باید ضامن کارمند داشته باشند که این امکان برای بسیاری از روستاییان این منطقه وجود ندارد.

وی از وجود بافت فرسوده نامقاوم در شهر راز نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: 50 درصد از منازل موجود در شهر راز فرسوده هستند و از مقاومت لازم در برابر بالاهایی طبیعی همچون زلزله برخوردار نیستند.

این مقام مسئول تصریح کرد: مردم ساکن در شهر راز برای اینکه بتوانند منازل خود را تخریب و دوباره ساخت و ساز انجام دهند باید تسهیلات بانکی دریافت کنند اما تسهیلات ارائه شده به آنان از نرخ بالای بهره برخودار است که در توان آنان نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: