• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1687-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت بجنورد مطرح کرد:

ساختن دوست از دشمن هنر پیامبر اکرم(ص)

امام جمعه بجنورد گفت: هنر پیامبر اکرم(ص) این بود که از دشمنانش دوست می ساخت.

حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: خوش اخلاقی یکی از مهمترین ویژگی های پیامبر اکرم(ص) است که توانست در دوران جاهلیت کفار را به سوی دین اسلام دعوت کند.

وی ادامه داد: امروز نیز می توان با درس گرفتن از اخلاق پیامبر اکرم(ص) جوانان را هدایت کرد تا از افتادن در دام بسیاری از انحراف ها جلوگیری شود.

نوری اظهار کرد: باید اساتید، روحانیون و .... سیره پیامبر اکرم(ص) را در پیش بگیرند تا بتوانند جوانان را از ابتلا به بسیاری از انحراف های فکری و اخلاقی مصون بدارند.

وی با بيان اينكه خوش‌خلقی نياز انسان برای حفظ وحدت و تقويت پايه‌های اجتماعی است، گفت: رابطه با مردم و اخلاق اجتماعی یکی از مهم‌ترين و گسترده‌ترين عرصه‌های خودسازی و پرورش توانايی‌های انسان است.

امام جمعه موقت بجنورد با اشاره به اينكه خوش‌اخلاقی دارای دو معنای عام و خاص است، تصريح كرد: معنای عام آن اتصاف به فضائل اخلاقی و تحصيل مجموعه كمالات و خصلت‌های پسنديده‌ای است كه انسان در مسير خودسازی و پرورش نفس، خود را به آنها می‌آرايد و معنای خاص آن خوشرويی، خوشرفتاری و برخورد شاد و پرنشاط با ديگران است.

نوری با اشاره به اينكه در عرصه تعامل اجتماعی، حسن خلق و خوش اخلاق بودن، به‌معنای خاص آن، جايگاه ويژه‌ای دارد، افزود: خوش اخلاقی اولين نمود توانايی شخصيت انسانی و پرورش‌يافتگی او در حوزه ارزش‌های انسانی و اخلاقی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: