• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-1990-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

/گزارش/
سردرگمی حاشیه‌نشینان بجنورد با حذف شهرداری مهر

شهر بجنورد یکی از مناطقی است که تعداد زیادی از مردم در مناطق حواشی این شهر زندگی می کنند به طوریکه بنا به گفته مسئولان ذی ربط حدود 70 هزار نفر از جمعیت بجنورد در مناطق حواشی شهر زندگی می کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با گشتی  در مناطق حواشی شهر بجنورد با محرومیت های بسیار زیادی مواجه خواهیم شد اما در هفته جاری شنیده شد که شهرداری موسوم به شهرداری مهر که مربوط به حواشی شهر بجنورد است حذف شده و حال این امر موجب سردرگمی و گلایه تعدادی از شهروندان شده است.

براتی یکی از افراد مراجعه کننده به شهرداری مهر بجنورد در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: برای دریافت پروانه ساخت و ساز به این اداره مراجعه کرده ام که گفته شد باید به شهرداری منطقه یک مراجعه کنید.

وی گفت: نیمی از کارهایی که برای دریافت پروانه ساختمانی انجام داده ام از طریق شهرداری مهر بوده اما امروز هیچ کسی برای پاسخگویی در این مکان حاضر نبود.

قدیری یکی دیگر از مراجعه کنندگان به این  اداره ادامه داد: برای دریافت پروانه به شهرداری مهر مراجعه کرده ام که فقط با دو نگهبان مواجه شدم که اعلام کردند از این به بعد برای پیگیری امور خود به شهرداری منطقه یک مراجعه کنید.

وی اظهار کرد: به شهرداری منطقه یک نیز مراجعه کردم اما تکلیف آن ها نیز مشخص نبود که چه اقدامی برای مراجعان ساکن حواشی در شهر انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه افراد متقاضی خدمت شهرداری ساکن در مناطق حواشی دچار سردرگمی شده اند، گفت: علاوه بر اینکه تکلیف شهروندان ساکن در حواشی شهر مشخص نیست، تکلیف کارکنان شهرداری منطقه مهر نیز مشخص نیست و آن ها نیز نمی دانند که پست سازمانی آن ها چه چیزی است و باید چه کارهایی را انجام دهند.

سید محسن موسوی رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه  در این خصوص گفت: روند انحلال شهرداری منطقه مهر بجنورد باید در صحن علنی شورای شهر بررسی می‌ شد و سپس تصمیم برای انحلال و یا غیر از آن می گرفت.

وی افزود: روند تشکیل شهرداری مهر از طریق ستاد توانمندسازی سکونتگاه‌ های غیررسمی اتفاق افتاده بود و همچنین شهرداری بافت تاریخی شهرهای اراک و یزد از طریق مصوبه‌ های دولت در قالب همین ستاد معرفی‌شده بود.

موسوی با اشاره به این ‌که بیش از یک ‌سوم مردم بجنورد حاشیه‌نشین هستند، گفت: باید خدمات به مردم به‌صورت عادلانه ارائه شود و شهرداری هم موظف است که بر همین اساس اقدام کند و رسیدگی به مناطق حاشیه‌نشین از اولویت‌های شهرداری باشد .

مهدی محمدی رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در ادامه بیان کرد: از ابتدا نیز شهرداری مهر در این شهر وجود نداشت و قرار بر این بود برای ارائه خدمات بهتر فقط یک میز خدمت وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: در چارت سازمانی شهرداری بجنورد، شهرداری منطقه مهر وجود نداشته و مردم باید خدمات مورد نیاز را از شهرداری منطقه یک و دو دریافت کنند.

محمدی تصریح کرد: مردم ساکن در حواشی شهر نیز می توانند خدمات مورد نیاز را از شهرداری های منطقه یک و دو دریافت کنند.

وی بیان کرد: در ابتدا زمانی که در برخی از موارد تغییر ایجاد می شود در اجرای آن نیز یک سری ناهماهنگی هایی به وجود می آید که مشکلات به وجود آمده بعد از گذشت یکی دو هفته حل می شود و مشکلات این بخش نیز در روزهای آتی حل خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: