• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3586-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان خبر داد:

دریافت نتایج آزمایشات پیش از عقد در خراسان شمالی، منوط به گذراندن دوره آموزشی شد

معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت: دریافت نتایج آزمایشات پیش از عقد در خراسان شمالی، منوط به گذراندن دوره آموزشی توسط زوجین شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، جواد آقایی در این خصوص اظهار کرد: با توجه به اهمیت آموزش‌های قبل از ازدواج ویژه زوجین  جلسه‌ مشترک دادگستری، دانشگاه علوم پزشکی و جهاد دانشگاهی استان با هدف افزایش کیفیت آموزش‌های قبل از ازدواج و کاهش آسیب‌های ناشی از عدم آگاهی زوجین برگزار شد.

وی افزود: طبق مصوبه این نشست، از روز شنبه، ۲۵ آذر ماه 96 کلیه زوجین بعد از انجام آزمایشات قبل از ازدواج موظف به گذراندن دوره آموزشی ۸ ساعته که توسط جهاددانشگاهی استان برگزاری می شود، هستند.

وی این آموزش‌ها را شامل آموزش‌های بهداشتی، آموزش‌های حقوقی و آموزش‌های مهارت‌های زندگی ذکر کرد و افزود: آموزش‌ها در مدت دو روز ارائه می‌شود.

آقایی ادامه داد:دریافت نتایج آزمایشات برای ارائه به محضرهای ثبت ازدواج و طلاق مشروط به گذراندن دوره‌های آموزشی مربوطه و دریافت گواهی پایان دوره است و از تاریخ ذکر شده کلیه نتایج آزمایشات زوجین در روز دوم به آنها تحویل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها از ۲۵ آذرماه در شهرستان بجنورد و از ابتدای دی ماه در کلیه شهرستان‌های استان اجرایی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: