• پنجشنبه ۲۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-1885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان شمالی:

استمرار آرامش در گروی هم افزایی قوای سه گانه است

استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه اولویت کاری وی ایجاد آرامش است و در این راستا همکاری دادگستری استان طی یکسال گذشته مثال زدنی بوده است این تعامل در کشور را نیز نتیجه بخش و مهم دانست و گفت: استمرار آرامش در گروی هم افزایی قوای سه گانه است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، محمدرضا صالحی ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان شمالی اظهار کرد: خداوند خود به حق قضاوت می کند، انحراف در قضاوت بسیار زیاد و باید مسئولان در این منصب گرفتار هوای نفس نشوند.

وی ادامه داد: دچار شدن به هوای نفس در تصمیمات شخصی یا حزبی در دستگاه قضایی یک آفت است و غافل شدن از یاد خداوند و معاد را در پی دارد.

وی اظهار امیدواری کرد همه مسئولان با تقوی پیشگی امور را از پیش ببرند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به اینکه در طول انقلاب محکوم به تروریست شدیم اما بیشترین ضربه را از ترور خورده ایم، خاطرنشان کرد: امام(ره) در نخستین گام پس از انقلاب، نام وزارت جنگ را به وزارت دفاع تغییر داد و امروز از افتخارات جمهوری اسلامی ایران زیر بار ظلم نرفتن و اجازه ظلم ندادن به دشمنان است.

صالحی افزود: تقویت هم افزایی در راستای توسعه خراسان شمالی که عقب افتادگی های آن ناشی از محرومیت خراسان بزرگ بود، در دستور کار است.

وی نمونه این هم افزایی را در زلزله 5.7 ریشتری 23 اردیبهشت ماه دانست و با اشاره به اینکه در کمترین زمان ممکن به وضعیت زلزله زدگان رسیدگی شد، اضافه کرد: اگر اقدام فوری دولت نبود امروز به جای تحویل هزار و 100 واحد مسکونی به تعداد انگشتان دست خانه ساخته می شد.

وی با تاکید بر اینکه با آغاز فصل سرما هیچ زلزله زده ای در چادر نیست و همه در منازل مسکونی مستقر شده اند، افزود: برای افرادی که موفق به ساخت واحد مسکونی نشدند با پرداخت هزینه اجاره بها از سوی استانداری، منزل استیجاری تهیه و واگذار شد.

استاندار خراسان شمالی با گلایه از نقد غیرمنصفانه برخی از رسانه های نوشتاری و مطبوعات اظهار کرد: رسانه ها اطلاع رسانی کنند که در صورت عدم اسکان زلزله زدگان، افراد با مراجعه به فرمانداری و معاونت عمرانی استانداری صاحب منزل شوند.

صالحی با بیان اینکه از زمان آغاز مدیریت در این استان اعلام کردم دستگاهی حق شکایت از رسانه ها را ندارد، تصریح کرد: این تصمیم گامی در جهت هم افزایی و گسترش فضای وفاق جامعه بوده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز در این آئین با اشاره به اینکه طبق بیان خداوند متعال امانت باید به اهل آن برگردانده شود، گفت: باید مدیریت ها ریلی باشد نه دیمی.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی با تاکید بر اینکه مسئولان بر ریل خدمات بیفزایند و مسئولان جدید همان راه را تداوم بخشند، تصریح کرد: مسئولیت ها امانت و روح آموزه های دینی عدالت است.

وی از مولفه های مهم یک مسئول توانمند را عدالت و اهل صالح بودن توصیف کرد و افزود: مسئولین در انجام وظایف باید در محور عدالت حرکت کنند.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه همکاری در کارها اولویت است، اضافه کرد: هر مسئولی که سمت جدیدی را می پذیرد به وی آگاهی ببخشیم تا منشاء خدمات شود.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: قوه قضائیه نهادی مستقل است اما سه قوه به مانند دانه های تسبیح توسط ریسمان ولایت به یکدیگر متصل می شوند.

وی با بیان اینکه در کارهایی که در خراسان شمالی به زمین مانده اند، تفکیک قوا معنایی ندارد، یادآور شد: مردم از مسئولان به ویژه از مدیرانی که ملبس به لباس روحانیت هستند، انتظار ویژه ای دارند که باید این انتظارات با نگاه یک مبلغ دین برآورده شود.

رئیس کل سابق دادگسترش خراسان شمالی نیز در این آئین کاهش جمعیت زندانییان استان از دو هزار و 580 نفر در سال 92 به هزار و 750 نفر در سال 96 را از توفیقات کاری خود برشمرد و گفت: سعی شد با همکاری روحانیت شیعه و اهل سنت بر ارائه آموزش در پیشگیری از وقوع جرم تکیه شود.

حجت الاسلام نورالله قدرتی اضافه کرد: خطی مشی ترسیم شده بر مبنای آموزه های دین مبین اسلام و مقام معظم رهبری در قوه قضائیه حرکت بر مبنای قانون است و حفظ استقلال و تعامل با سایر بخش ها در دستگاه قضا نیازمند روحیه انقلابی گری است.

وی انقلابی گری در دستگاه قضا را مساوی با حرکت بر مدار قانون دانست.

رئیس کل دادگستری جدید پخراسان شمالی نیز در این آئین خط مشی برنامه های کاری خود را اجرای سیاست های ابلاغی توسط رئیس قوه قضائیه دانست و گفت: با توفیقات خداوند باید مدیر ارزشی و قیمتی شویم اما نه به هر قیمتی.

حجت الاسلام اسدالله جعفری تصریح کرد: مکتب مدیریتی باید درست تبیین شود با توجه به اینکه نظام اسلامی را توفیق خداوند می دانیم، باید خدمت نیز ارزشی باشد و به عنوان امانت به آن نگاه شود.

وی اضافه کرد: امروز تمام توفیقات کشورمان به برکت خون شهداء و رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری حاصل شده است و مولفه برتری کشورمان در مقابل دشمنان، برکت ایثار و از خودگذشتگی است.

گفتنی است معاون اول قوه قضائیه، ائمه جماعات شیعه و اهل سنت خراسان شمالی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، رئیس کل دادگستری گلستان، رئیس کل دادگستری مازندران، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان، دادستان قزوین و رئیس کل دادگستری سمنان از میهمانان ویژه این مراسم بودند.

در پایان این آئین ضمن قدردنی از خدمات حجت الاسلام نورالله قدرتی، حجت الاسلام اسدالله جعفری با حکم آیت الله صادق آملی لاریجانی، به سمت رئیس کل دادگستری خراسان شمالی منصوب شد.

لازم به یادآوری است حجت الاسلام نورالله قدرتی با حکم رئیس قوه قضائیه، به سمت رئیس کل دادگستری قزوین منصوب شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: