• یکشنبه ۲۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-2185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان شمالی:

امنیت بنیادی ترین نیاز انسان در زندگی فردی و اجتماعی است

استاندار خراسان شمالی اصلی ترین مولفه امنیت را انصاف و عدالت برشمرد و گفت: امنیت بنیادی ترین نیاز انسان در زندگی فردی و اجتماعی است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: در جمهوری اسلامی ایران مبنای فکری تبلور مردم و رویکرد اجتماعی مبنا است که در این راستا شناسایی آسیب ها در اولویت است.

وی با اشاره به اینکه در رایزنی با معصومه ابتکار خواستار طرح خراسان شمالی به عنوان پایلوت اجرای طرح گفت و گوی ملی خانواده شده ایم، ادامه داد: اجرای این طرح بر مبنای رویکرد اجتماعی و اهمیت عمل به سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

وی اضافه کرد: تا کنون شکایتی علیه رسانه های خراسان شمالی در طول یکسال گذشته نداشته ایم و با توجه به اینکه رسانه به مثابه نور افکن در جامعه است، باید در راستای تزریق امید و نشاط با همکاری اصحاب جراید و رسانه ها گام برداریم.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه سخنان خود امنیت را از مهم ترین مولفه های جامعه بشری برشمرد و با اشاره به اینکه امنیتی ارزشمند است که همراه بیم و ترس نباشد، خاطرنشان کرد: امنیت در جامعه ای رازشمند است که مردم با مسئولان خود بدون ترس صحبت می کنند.

صالحی اضافه کرد: سوء ظن عامل محدود کردن حقوق شهروندان می شود و تزریق خوش بینی در جامعه از مباحث مرتبط با فضای امن است.

وی با بیان اینکه امروز امنیت دنیا در حال عبور از امنیت سخت به نرم است، تصریح کرد: در مبانی فکری امام راحل(ره) این امنیت نرم در تغییر دادن نام وزارت جنگ به وزارت دفاع کاملا مشاهده می شود.

استاندار خراسان شمالی گفت و گو با جوامع مختلف را مبنای کار دولت تدبیر و دانست و یادآور شد: هر کسی بخواهد تعرض کند در مقابل وی می ایستیم و علاوه بر مبارزه با ظلم، حامی مظلومان دنیا هستیم.

صالحی تضمین حقوق شهروندی و رعایت انصاف، امنیت اقتصادی و توسعه فضای بازار کار، مقابله با فساد و قاچاق، وفاق و همدلی قومیت ها و مذاهب، تامین ملزومات امنیتی توسعه جهانگردی، تقویت مشارکت سیاسی فعالان اجتماعی و غیره را از موارد مورد تاکید رئیس جمهور به وزارت خانه ها بعد از دریافت رای اعتماد مجلس به دولت عنوان کرد.

وی یادآور شد: موارد مطروحه توسط روحانی به وزارت خانه ها به عنوان خط مشی ابلاغ و خواستار پیگیری و اجرای آن توسط وزارت اطلاعات شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز با اشاره به اینکه سنجش سطح عقلانیت با چهار مولفه مال و ثروت، حوزه و موقعیت اجتماعی، سختی و مصیبت ها و عدم لغزش در سختی ها سنجیده می شود، اظهار کرد: ثروت لغزنده بوده و وقتی این موضوع مطرح شود انسان خود را نشان می دهد.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: اگر فردی پست مدیریتی گرفت اما نلغزید نشان از عقلانیت وی است.

وی با اشاره به اینکه اگر در مصیبت ها نلغزیم، سالمیم، خاطرنشان کرد: قرآن کریم موضوع انسان صالح و ناصالح را مطرح کرده و انسان گره گشا را انسانی می داند که برای توسعه جامعه تلاش می کند.

امام جمعه بجنورد اظهار کرد: اگر فرصتی فراهم شد، فرصت ها را مدیریت کنیم تا تبدیل به تهدید نشود.

حجت الاسلام یعقوبی در ادامه سخنان خود با اشاره به امنیت جامعه، اضافه کرد: در قرآن کریم به سربازان گمنام امام زمان(عج) اشاره شده و امروز امنیت جامعه را مدیون این افراد هستیم.

به گزارش ایسنا این جلسه که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، از زحمایت مدیرکل سابق  اطلاعات خراسان شمالی تقدیر و مدیرکل جدید اطلاعات استان منصوب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: