• یکشنبه ۲۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3886-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان:

مرکز تحقیقات کشاورزی خراسان شمالی با کمبود نیروی محقق مواجه است

معاون مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: مرکز تحقیقات کشاورزی خراسان شمالی با کمبود نیروی محقق مواجه است.

دکتر علی اکبر عامری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه این مرکز با کمبود شدید اعتبارات پژوهشی مواجه است، افزود: البته این اعتبارات در بودجه پژوهشی سال 97 به نصف نیز رسیده است.

وی ادامه داد: قرار این بوده تا طی برنامه های 5 ساله بودجه پژوهشی کل کشور به سه درصد برسد اما هم اکنون این رقم به نیم درصد رسیده است.

عامری اظهار کرد: اگر اعتبار پژوهشی در این مرکز تحقیقات وجود داشته باشد می توان طرح های زیادی را برای اجرا ارائه داد اما این مشکل سبب شده تا سالانه فقط حدود 45 طرح پرژوهشی کشاورزی ملی و استانی اجرایی شود.

وی تصریح کرد: کمبود اعتبار پژوهشی موجب شده تا این مرکز در به کارگرفتن نیروی محقق نیز در مضیقه باشد و این مرکز در حال حاضر با کمبود نیروی محقق مواجه است.

این مقام مسئول تاکید کرد: محقق متقاضی برای کارکردن در این مرکز وجود دارد اما اعتباری برای انجام فعالیت های پژوهشی آن چنان وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: همواره این شعار که کشاورزی محور توسعه و پیشرفت است از سوی مسئولان سر داده می شود اما با شعار و حرف نمی توان کاری انجام داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: