• دوشنبه ۲۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-2285-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

دشمنان با ایجاد اختلاف در میان حوزه و دانشگاه خواهان تضعیف نظام هستند

 مسئول نهاد رهبری دانشگاه‌های خراسان‌شمالی گفت: دشمنان با ایجاد اختلاف در میان حوزه و دانشگاه خواهان تضعیف نظام هستند.

حجت الاسلام موسوی جاجرمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی اظهارکرد: با توجه به حساسیتی که نظام جمهوری اسلامی در جهان دارد، استکبار جهانی و هم پیمانان آنان و کشورهای وابسته در منطقه جبهه ای علیه این نظام تشکیل داده اند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی نمونه بارز حکومت دینی مستقل بوده که بر روی پای خودش ایستاده وابسته به هیچ کشوری نیست، گفت: هم اکنون بیداری اسلامی از طریق ایران به مردم کشورهای جهان معرفی شده است.

وی ادامه داد: این در حالیست که سران استکبار از این بیداری اسلامی واهمه داشته و آن را به ضرر خود می دانند، بر این اساس تلاش می کنند تا این نظام را با توطئه های بسیار نابود کنند که دیگر از این اقدام نیز ناامید شده اند.

موسوی جاجرمی افزود: دشمنان همه سعی و تلاش خود را به کار گرفته اند تا بین دو قشر فرهیخته و تاثیرگذار جامعه حوزویان و دانشگاهیان اختلاف، سوظن، کینه، تخریب و تفرقه ایجاد کرده تا به این طریق نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند.

وی یادآورشد: اما به برکت این نظام و منویات مقام معظم رهبری حوزه و دانشگاه هر روز بیشتر به یک دیگر نزدیک شده و در مسیر وحدت قرار می گیرند و در همه صحنه های کشور حضور داشته و به مبارزه پرداخته اند.

موسوی جاجرمی خاطرنشان کرد: هستند برخی افراد در میان حوزویان و دانشگاهیان که آگاهانه یا ناآگاهانه افکاری داشته که سبب ایجاد تفرقه شوند اما بدنه اصلی حوزه و دانشگاه مراقب بوده که این افکار تاثیری در وحدت آنان نداشته باشد.

وی با بیان اینکه هم اکنون علوم انسانی بافرهنگ غربی در دانشگاه های کشور تدریس می‌شود، عنوان کرد: باید علوم انسانی موجود در دانشگاه های کشور برخواسته از تفکر توحیدی باشد که هم اکنون این مهم با تفکر توحیدی هم خوانی ندارد.

موسوی جاجرمی یادآورشد: ارائه علوم انسانی با تفکر توحیدی در دانشگاه های کشور گام بسیار بلندی در جهت حفظ بیش از پیش وحدت حوزه و دانشگاه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: