• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3387-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

فقط دو نفر از چادرشب باف‌های روستای نساجی بیمه هستند

مدیر عامل شرکت گل آرا در روستای گردشگری رویین اسفراین گفت: تاکنون فقط دو نفر از چادرشب باف های روستای نساجی بیمه شده اند.

عشرت کاوه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه روستای رویین در شهرستان اسفراین نام و آوازه خاصی در تولید چادر شب و دست بافته های داری دارد، افزود: به همین دلیل نام روستای نساجی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه بیمه یکی از مشکلات اساسی مردم هنرمند این روستاست، ادامه داد: حدود 150 بافنده در این روستا مشغول به کار هستند که فقط دو نفر از آن‌ها توانسته اند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

کاوه اظهار کرد: فروش محصولات سایر استان ها به نام روستای رویین یکی دیگر از مشکلاتی است که هنرمندان این روستا با آن مواجه هستند که موجب می شود تا به بازار آن ها ضربه وارد شود.

وی با بیان اینکه به طور میانگین حدود 15 هزار متر دست بافته های داری در این روستا تولید می شود، بیان کرد: حضور دلال ها یکی دیگر از مشکلات است که اگر در بازار حضور نداشته باشند مردم می توانند محصولات خود را بهتر به فروش برسانند.

مدیرعامل شرکت گل آرا در روستای گردشگری رویین اسفراین تاکید کرد: بافنده های این منطقه بازار مختص خود را دارند و یا اینکه عمده محصولات آنان در نمایشگاه ها به فروش می رسد.

وی با تصریح بر اینکه تامین مواد اولیه یکی از اساسی ترین مشکلات هنرمندان این منطقه است، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم نخ پنبه ای 17 هزار تومان است که در گذشته با قیمت 9 هزار تومان نیز خریداری می شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: