• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-187-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی استان مطرح کرد:

اطلاع رسانی مهمترین عامل توسعه نیافتن گردشگری مذهبی در خراسان شمالی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: عدم اطلاع رسانی مهمترین عامل در عدم توسعه گردشگری مذهبی در این استان است.

محمد سویدانلویی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه در این استان 43 امام زاده وجود دارد، افزود: بارگاه ملکوتی امام زاده سلطان سید عباس برادر امام رضا(ع) در بجنورد مستقر است اما نیازمند معرفی و تبلیغات است.

به گفته وی بقعه های امام زاده های موجود در خراسان شمالی طی چند سال گذشته مورد مرمت قرار گرفته اند و باید با شیوه های مختلف به منظور پا گرفتن گردشگری مذهبی در این استان تبلیغات صورت گیرد.

سویدانلویی ادامه داد: در استان آئین های مذهبی دیگری همچون علم گردانی نیز وجود دارد که به ثبت معنوی رسیده و می توان از آن برای توسعه گردشگری مذهبی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال یکی از نقیصه هایی که در این استان وجود دارد این است که بسیاری از مکان های مذهبی موجود در این استان فاقد تابلوهای راهنما هستند.

این مقام مسئول تاکید کرد: بارگاه امام زاده سلطان سید عباس در بجنورد وجود دارد اما در ورودی و خروجی این شهر هیچ تابلویی برای معرفی این امام زاده به مسافران و گردشگران وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: