• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-190-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

/گزارش/
اجرای پروژه پارکینگ طبقاتی بجنورد در محاق

بجنورد مرکز خراسان شمالی یکی از شهرهایی است که مردم برای پارک کردن خودروهای خود در بافت مرکزی شهر با یکدیگر به رقابت می پردازند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، اگر به خیابان طالقانی در این شهر مراجعه کنیم می بینیم که بسیاری از کارمندان همچون کارمندان بانک و یا کسبه برای اینکه فضای پارک خودروی آن ها گرفته نشود از ساعت هفت تا هفت و نیم خودروهای خود را در حاشیه خیابان پارک می کنند.

از ساعت 9 به بعد دیگر فضایی برای پارک سایر شهروندان باقی نمی ماند و آن ها مجبور هستند خودروهای خود را در داخل کوچه ها پارک کنند که این امر نیز مزاحمت های فراوانی راب رای سایر شهروندان ایجاد می کند.

سالیان سال است که برای رفع مشکل خودرو در محل بافت مرکزی شهر بجنورد موضوع ساخت پارکینگ طبقاتی مطرح است اما هنوز این طرح نیز بنا به علت های مختلف اجرایی نشده است.

در صورت عدم رفع نواقص طرح پارکینگ طبقاتی طی یک هفته آینده، پروژه منتفی می شود

یزدان عنبری مدیر کل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی، گفت: این طرح به دفتر فنی استانداری ارسال و بررسی های لازم بر روی آن انجام شد.

وی با اشاره به اینکه آخرین جلسه ای که در این خصوص برگزار شد در تیرماه سال جاری بود که تعدادی ایراد بر آن گرفته و قرار بر این شد تا ایرادات طی دو هفته توسط شهرداری و شورای شهر رفع و سپس نتیجه به استانداری اعلام شود، افزود: اما از آن زمان تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

عنبری ادامه داد: حتی طی دو هفته گذشته جلسه ای با حضور معاون عمرانی استانداری برگزار شد و در این جلسه ضرب العجل دو هفته ای به شهرداری به منظور رفع نقایص داده شده است.

وی با بیان اینکه از آن زمان تاکنون یک هفته می گذرد و هنوز به استانداری چیزی اعلام نشده است، اظهار کرد: زمان زیادی از مطرح بودن این پروژه می گذرد و اگر تا یک هفته اینده اقدام خاصی انجام نشود، اجرای این طرح منتفی خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: از سوی دیگر شهرداری با سرمایه گذار اجرای این طرح نیز دچار اختلافاتی شده اند که باید این اختلافات نیز برای اجرای این طرح مرتفع شود.

نمی توان هر طرحی را بدون پژوهش و بررسی انجام داد

محمد حسین علی نیا معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه گفت: با توجه به اینکه یکی از نیازهای اصلی ما در مرکز شهر بجنورد احداث پارکینگ طبقاتی است و به علت طولانی شدن فرآیند تصمیم گیری در خصوص احداث چنین پارکینگی، تا دو هفته دیگر باید این طرح تعیین تکلیف شود.

وی افزود: کارشناسان دفتر فنی استانداری با اطلاعات کسب شده شهرداری، سرمایه گذار و مشاور طرح، همه موارد احداث این پارکینگ را بررسی کردند.

علی نیا افزود: نشست کمیته فنی این طرح شش ماه گذشته با حضور سرمایه گذار تشکیل شد و باید مشاور طرح با اقناع کارشناسان، زمینه اجرای سریع طرح را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه باید به دنبال جذب سرمایه گذار برای استان باشیم، گفت: جذب سرمایه گذار هم باید در چارچوب و بر اساس قاعده خود تحقق پذیرد اما نمی توان هر طرحی را بدون انجام کار پژوهشی و مطالعاتی اجرایی کرد.

نباید اشتباهی که برای جانمایی گورستان پارک جاوید اتفاق افتاد برای اجرای پروژه پارکینگ طبقاتی نیز به وجود آید

سید محسن موسوی رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در ادامه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه بجنورد تنها مرکز استان در کشور است که فاقد پارکینگ طبقاتی است، بیان کرد: این امر سبب شده تا فشار زیادی بر کوچه ها و معابر شهری متحمل شود.

وی افزود: از سوی دیگر آشفتگی منظر شهری یکی دیگر از تاثیرات نامطلوب روانی است که کمبود شدید فضای پارک خودروها بر شهر تحمیل شده است.

موسوی در خصوص بررسی مجدد طرح پارکینگ طبقاتی در بجنورد گفت: بررسی این طرح و رفع نواقص آن باید در این کمیسیون انجام شود اما تاکنون نامه یا درخواستی در این رابطه ارسال نشده است.

وی در ادامه اظهار کرد: به طور کلی نباید اشتباهی که برای جانمایی گورستان پارک جاوید در شهر بجنورد اتفاق افتاد برای اجرای پروژه پارکینگ طبقاتی نیز به وجود آید و باید در رابطه با ساخت پروژه پارکینگ کارهای کارشناسی و علمی صورت گیرد.

این مقام مسئول تاکید کرد: برای اجرای چنین پروژه هایی باید از سرمایه گذار بومی حمایت کنیم و از سوی دیگر در ساخت چنین پروژه هایی نباید فرصت را از دست دهیم.

گفتنی است پیگیری خبرنگار ایسنا، برای گفت و گو با مسئولان شهرداری بی نتیجه باقی ماند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: