• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-690-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

شهردار خبر داد:
نصب 8 دوربین کنترل سرعت در سه خیابان تصادف خیز بجنورد

شهردار بجنورد از نصب هشت دوربین کنترل سرعت در سه میدان تصادف خیز این شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، روح الله براتیان در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد، با اشاره به اینکه بلوار امام رضا(ع)، ولایت و مدرس تصادفات زیادی انجام می شود که تعدادی از این تصادفات منجر به فوت تعدادی از شهروندان نیز شده است، گفت: بی احتیاطی در عرض خیابان موجب بروز این مشکلات شده است به همین دلیل برای کاهش میزان تصادفات دوربین های کنترل سرعت در این بلوارهای نصب خواهد شد.

وی همچنین از احداث ساختمان ITS در بجنورد به منظور تسهیل ترافیک خبر داد و افزود: با راه اندازی این ساختمان، تمامی دوربین های مراکز امنیتی، انتظامی و ترافیکی به آن متصل می شوند.

براتیان با بیان اینکه برای ساخت این ساختمان مبلغ 500 میلیون تومان اختصاص یافته است، ادامه داد: این ساختمان تا حدود هفت ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه شهر بجنورد 787 هزار متر مربع معابر خاکی در مناطق حاشیه دارد، اظهار کرد: برای ساماندهی این مساحت نیازمند 103 هزار متر مربع آسفالت نیازمند هستیم و با توجه به ظرفیت اسمی کارخانه آسفالت فرسوده شهرداری، با تهران رایزنی لازم انجام شده تا هشت تن قیر اختصاص یابد و عملیات آسفالت این مناطق را آغاز کنیم.

این مقام مسئول به ایجاد دفتری در شهرداری مرکزی با عنوان دفتر ساماندهی حاشیه شهر بجنورد اشاره و بیان کرد: با ایجاد این دفتر می توان به خوبی می توان حواشی شهر را مدیریت کرد.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی این شهر ساخت و ساز غیر مجاز به خصوص در منطقه ناظرآباد است که به منظور جلوگیری از این امر دوباره پلیس شهر راه اندازی شده است که کمیسیون ماده100 نیز در زیرمجموعه اداره نظارت بر ساخت و سازهاست.

شهردار بجنورد در ادامه به پایانه مسافربری نیز اشاره کرد و گفت: برای آغاز اجرای این پروژه برای سال آینده مبلغ 5.5 میلیارد تومان در نظرگرفته اند.

وی افزود: در زلزله اردیبهشت ماه سال جاری واحدهای مسکونی زیادی در شهر بجنورد آسیب دیدند که ساخت یک هزار و 350واحد پذیرش شده است و تاکنون 380 پروانه ساخت و ساز نیز صادر شده است.

براتیان با بیان اینکه درآمد شهرداری در هشت ماه گذشته 45 میلیارد تومان بوده است، ادامه داد: یکی از علل مهم عدم تحقق بودجه تخفیفات 50 درصدی در ساخت و ساز بوده است.

به گفته وی میزان هزینه های جاری این نهاد 65 و مقدار بدهی های آن 99 میلیارد تومان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: