• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1284-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه صنایع دستی خراسان شمالی:

بانک ها و دولت در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی عجولانه برخورد نکنند

رئیس اتحادیه صنایع دستی خراسان شمالی تاکید کرد: بانک ها و دولت در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی عجولانه برخورد نکنند.

حسین ایزانلو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه 90 درصد از صنایع دستی تولید شده در این استان دست بافته های داری شامل فرش، گلیم، چادرشب و ... است، گفت: تولید این محصولات پتانسیل بسیار خوبی برای توسعه مشاغل خانگی در استان به خصوص در حوزه زنان است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته تسهیلاتی در قالب بنگاه های زود بازده به مردم برای توسعه مشاغل خانگی و خرد اختصاص یافت، افزود: این تسهیلات اعطا شد اما متاسفانه در بسیاری موارد مشاهده شد که برای ایجاد و یا توسعه شغل مورد نظر استفاده نشد و به انحراف رفت.

ایزانلو هشدار داد: در حال حاضر نیز این نگرانی وجود دارد که فقط حدود 10 تا 20 درصد از تسهیلات مشاغل خانگی در زمینه ایجاد و یا توسعه شغل مورد هزینه شود و مابقی منحرف شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر مقداری اعتبار برای اعطای تسهیلات برای مشاغل خانگی به استان تزریق شده اما به نظر رسیده برخی از مسئولان در صدد هستند که آن را فقط پرداخت کنند این درحالیست که باید دولت و بانک ها در پرداخت آن دقت و بعد از اعطای آن نظارت کافی داشته باشند که در مسیر مورد نظر به صورت تمام و کمال هزینه شود و نباید به صورت عجولانه در این خصوص تصمیم گرفته شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نبود یک بازاریابی صحیح در فروش صنایع دستی یکی از مشکلات اصلی افراد فعال در این حوزه است، اظهار کرد: انجام بازاریابی برای صنایع دستی در این استان فقط محدود به شعار باقی مانده است و در این زمینه ادارات دولتی و رسانه ها می توانند نقش بسیاری مهمی ایفا کنند.

وی بیان کرد: در این استان مشکل تولید صنایع دستی وجود ندارد اما بازاچه دائمی برای نمایش آن ها در این استان وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: