• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تاکید معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی بر تبیین عملکرد مقایسه ای در دهه فجر

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی ضمن تاکید بر تبیین عملکرد مقایسه ای در دهه فجر سال جاری، اجرای این سیاست را راهبردی برای مشاهده و مقایسه کارنامه کاری مدیران دانست.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی مهرداد ابراهیمی صبح امروز در جلسه ستاد دهه فجر خراسان شمالی عملکرد مدیران را عملکرد نظام توصیف کرد و افزود: تبیین عملکرد مقایسه ای نه با نگاه تضعیف ضروری است و پیشرفت ها باید بیان شوند.

وی ادامه داد: تبیین پیشرفت ها به این معنا است که مدیر از کدام نقطه به کجا رفته است و عملکرد وی به مردم گزارش شود.

وی با تاکید بر خودجوش و مردمی بودن برنامه های دهه فجر سال 96، خاطرنشان کرد: همانگونه که مردم خود برای مراسم محرم پای کار بوده و از صفر تا صد برنامه ها را پیش می برند، باید برنامه ها در دهه فجر نیز از این منظر رنگ و بوی مردمی بگیرد.

ابراهیمی اضافه کرد: باید سیاست درهای باز را به مردم نشان دهیم تا با حضور باشکوه در عرصه های مختلف سیاسی از جمله راهپیمایی 22 بهمن به صورت خودجوش شاهد حماسه آفرینی باشیم.

وی با بیان اینکه حضور بیش از صد خبرنگار از رسانه های خارجی در راهپیمایی 22 بهمن که به دنبال پر رنگ نشان دادن نقاط ضعف در این اجتماع عظیم هستند یک هشدار برای انسجام است، گفت: با اتحاد و انجسام در برنامه ها به کمک مردم می توان باشکوه تر از هر سال اجتماعی امیدبخش را به رخ دنیا کشاند.

بهره گیری از ظرفیت سخنرانان انقلاب در برنامه های دهه فجر

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: سخنران انقلابی در برنامه های دهه فجر می خواهیم که سخنان وی عامل وفاق باشد نه تفرقه افکنی.

ابراهیمی با بیان اینکه آن هایی که به دنبال ایجاد اغتشاش و ناامیدی در مردم باشند، سخنران انقلاب نیستند، خاطرنشان کرد: سخنران انقلاب، همراه انقلاب است و شبهه افکنی در مورد یک انقلابی جایز نست.

تاکید بر کارآیی نظام اسلامی در عرصه های بین المللی، محوریت برنامه های دهه فجر

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در آستانه 40 سالگی با حمایت مردم به دوره بلوغ و تکامل خود رسیده است، تصریح کرد: تبیین دستاوردهای این نظام در عرصه بین المللی ضروری است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی یکی از موضوعات قابل تبیین و مهم در دهه فجر امسال را همت جمهوری اسلامی ایران در نابودی داعش ذکر کرد.

ابراهیمی در ادامه سخنان خود خواستار اجرای برنامه های کلنگ زنی شد که تا سال هزار و 400 به اتمام می رسند.

وی با بیان اینکه پس از تصویب طرح ها و دریافت موافقت وزارت خانه متبوع هر دستگاه اجرایی، برنامه ها به استانداری اعلام شود، افزود: این کلنگ زنی ها فرصتی برای حضور وزرا یا معاونان آن ها در استان و پیگیری بسیاری از طرح های دیگر است.

وی برنامه های دهه فجر را در دو محور افتتاح پروژه های عمرانی و کار تبلیغاتی دانست.

ابراهیمی اضافه کرد: در تمام برنامه های دهه فجر موضوع توسعه استان مطرح است.

وی با اشاره به اینکه هرآنچه در نظام اسلامی داریم به برکت انقلاب و آموزه های امام راحل است، ادامه داد: دستاوردهای این انقلاب در طول تاریخ ایران کم سابقه بوده و دهه فجر فرصتی برای بازگو کردن این دستاوردها است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی در همین راستا عملکرد رسانه ها را مهم ارزیابی کرد و از رسانه ها خواست تا ضمن همکاری با دستگاه های دولتی و مدیران، بر مردمی بودن برنامه های دهه فجر نیز تاکید کنند.

ابراهیمی خطاب به رسانه های خراسان شمالی تصریح کرد: امیدبخشی، شور و نشاط و اعتماد در جامعه ایجاد کنند و رسالت خود در تبلیغات هدفمند، موثر، هوشمندانه و هنرمندانه را فراموش نکنند.

محمود ثمینی فرماندار بجنورد نیز با بیان اینکه در کمیته برنامه ریزی و کمیته اداری دهه فجر مرکز استان بر ارسال هر چه زودتر لیست پروژه های قابل افتتاح دهه فجر تاکید شده است، خواستار افتتاح متمرکز برخی از پروژه های عمرانی به صورت همزمان شد.

اجرای برنامه های شاد موسیقی در حواشی شهرها به مناسبت دهه فجر، امیدبخش است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه خواستار پر رنگ تر شدن اجرای برنامه های موسیقی و کنسرت در دهه فجر سال جاری شد و اظهار کرد: امید است با تدبیر لازم امسال شاهد اجرای برنامه های موسیقی در حواشی شهرها باشیم.

فریبا باقری باغان تصریح کرد: بسیاری از خانواده هایی که توان پرداخت هزینه صد هزار تومانی برای پرداخت و استفاده از برنامه های مفرح یک کنسرت موسیقی را ندارند، با تدابیر لازم توسط دستگاه ها شاهد اجرای هنرمندان ملی و بومی خود با کمترین هزینه خواهند بود.

وی اضافه کرد: اجرای کنسرت فاخر و موزون که از حالت لوکس مرسوم خارج و در حواشی شهر برای مردم کم بضاعت اجرا شود، یکی از خاطره سازترین برنامه های این دهه برای قشر بی بضاعت می شود.

باقری همچنین خواستار بهره گیری از ظرفیت موسسات خیریه عمومی در ایام دهه فجر برای اهدای جهزیه به نوعروسان و برگزاری ازدواج آسان شد.

وی استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی برای برپایی نمایشگاه های مجازی، آشنایی نسل جوان با اندیشه های امام راحل از طریق برنامه های دانشگاهی، دیدار با یادگار امام و استفاده از ظرفیت برنامه های سازمان جوانان را در دستور کار برنامه های دهه فجر دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: