• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل پروژه هماگ در بجنورد:

شهرداری بجنورد در اجرای پروژه هماگ هیچ ضرری نکرده است

مدیر عامل پروژه هماگ در بجنورد گفت: شهرداری بجنورد در اجرای پروژه هماگ هیچ ضرری نکرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، شمس الدین شهروا در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اجرای این پروژه در این شهر از سال 89 آغاز شده است، افزود: در ابتدا با این نهاد توافق شد تا زمین مهمان سرا برای اجرای این پروژه اختصاص یابد سپس تصمیم بر این گرفته شد تا این پروژه توسعه یابد و در بخشی از زمین صدا و سیما و اداره کل راه و ترابری در قالب بخش تجاری، هتل، پارکینگ و دی کلینیک ساخته شود.

وی ادامه داد: در آن زمان مسئولان ذی ربط قول مساعد دادند تا طی دو ماه زمین صدا و سیما و راه تملک و سپس به بنده واگذار شود اما مسئولان به وعده خود عمل نکردند و مجبور شدم برای اجرای سریع تر پروژه خود وارد عمل شوم.

شهروا درباره زمین راه که اوقافی بود و باید واگذار می شد، اظهار کرد: شهرداری نتوانست با اداره کل اوقاف برای واگذاری زمین راه توافق کند و در انتها برای دریافت زمین، امر تهاتر را انجام دادم و پیشنهاد دادم که به جای عرصه، عیان به شهرداری واگذار شود.

وی تصریح کرد: برای دریافت این زمین هفت و نیم میلیارد تومان هزینه شده است و اوقاف هیچ زمین رایگانی برای ساخت هتل ارائه نکرده است و در این فاصله سه سال از زمان برای اجرای پروژه از دست رفته است.

مدیر عامل اجرای پروژه هماگ در بجنورد با بیان اینکه این پروژه در سطح 120 متر اجرایی می شود، گفت: در حال حاضر بخش تجاری بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای اینکه تکلیف زمین اداره راه که متعلق به اوقاف بود مشخص نبود نمی توانستیم پروژه را پیش ببریم.

وی با اشاره به اینکه عملیات ساخت هتل نیز آغاز شده است، افزود: برنامه ریزی برای تکمیل آن تا سه سال انجام شده است.

شهروا ادامه داد: برای ساخت پروژه دی کلینیک هنوز زمینی واگذار نشده است و ای کاش شورا و شهرداری به مسائل ورود پیدا می کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر واگذاری زمین سرعت پیدا می کرد این پروژه خیلی زودتر اجرا می شد.

مدیر عامل پروژه هماگ در بجنورد در پاسخ به این سوال که شهرداری نسبت به این موضوع که سهم شهرداری در بخش تجاری بر طبق قرار داد، داده نشده است؟ بیان کرد: در ابتدای کار کارهای کارشناسی برای واگذاری زمین از سوی شهرداری انجام شده و طبق آن قرار بر این شد تا عیان به این نهاد اعطا شود اما در حال حاضر مسئولان شهرداری و شورای اسلامی شهر محاسباتی را بر طبق امروز انجام می دهند و ادعا می کنند که ضرر کرده اند.

وی گفت: در آن زمان قرار دادی منعقد شده و بنده در قبال تعهدی که داده ام، مسئول هستم و از سوی دیگر خریداران نیز تعهداتی را داده اند که باید نسبت به تعهدات خود پایبند باشند.

شهروا ادامه داد: شهرداری بابت زمین و پروانه اعطا کرده در این پروژه عیان دریافت کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: