• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5214-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح هادی در 140 روستای خراسان‌شمالی

معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی از اجرای طرح هادی در 140 روستای استان خبر داد.

علی اکبر صابری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی اظهارکرد: طی سال جاری اجرای طرح هادی 50 روستای جدید آغاز و 90 روستایی که از سال گذشته در دست اجرا بوده دوباره شروع شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای کامل این طرح ها 370 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است، ادامه داد: تاکنون برای 296 روستا در سطح استان طرح هادی اجرا شده است.  

صابری افزود: اجرای طرح هادی در یک بازه زمانی دو ساله در استان تعریف می‌شود اما ممکن است این مهم به چهار تا پنج سال نیز افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: از مهمترین دلایل عدم اجرای طرح هادی در سطح استان کمبود اعتبار و عدم تخصیص به موقع آن است.

صابری با اشاره به وجود 708 روستای بالای 20 خانوار در سطح استان، افزود: باید طرح هادی در بیش از 360 روستای استان نیز انجام شود.

وی یادآورشد: طرح‌ هادی روستای از جمله پروژه هایی بوده که در راستای فراهم سازی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می‌شوند.

صابری ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را بر حسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های ساماندهی فضا و سکونتگاه‌های روستایی یا طرح‌های جامع ناحیه ای از مزایای طرح هادی برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: