• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6614-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

ازدواج فرصت تحصیل از 152 دانش آموز متوسطه اول در خراسان‌شمالی را گرفت

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی از ترک تحصیل 152 دانش آموز دختر مقطع متوسطه در استان خبر داد.

عباس سعیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: طی سال جاری 152 دانش آموز دختر مقطع متوسطه در بازه سنی 13 تا 15 در استان ازدواج کرده و از تحصیل بازمانده اند.

وی ادامه داد: این دختران بیشتر در شهرستان های مانه و سملقان و رازوجرگلان سکونت دارند که به دلیل وجود مسائل مختلف در سنین پایین ازدواج کرده اند.

سعیدی افزود: فقر فرهنگی، تعصبات قومی و قبیله ای، مشکلات اقتصادی از مهمترین دلایل ازدواج زودهنگام این دانش آموزان محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که براساس آمار ثبت احوال در این استان 900 دختر در بازه سنی 10 تا 15 سال ازدواج کرده اند، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه در بازه سنی 10 تا 12 مربوط به مقطع ابتدایی می شود، باقی دانش آموزانی هم که در گروه سنی 13 تا 15 سال ازدواج کرده اند یا در مدارس روزانه یا آموزش از راه دور مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل استان در مقایسه با سال گذشته از کاهش 30 درصدی برخوردار است، گفت: سال گذشته در مجموع مقطع متوسطه اول و دوم در سطح استان حدود یک هزار و 300 نفر از تحصیل به علل مختلف بازماندند .

سعیدی افزود: طی سال جاری براساس لیست ارسالی از سوی وزارت آموزش و پرورش در سطح استان در دو مقطع متوسطه اول و دوم حدود 800 دانش آموز موفق به ثبت نام و حضور در کلاس درس نشده اند که هنوز شناسایی دانش آموزان ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: