• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-688-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان برنامه و بودجه استان مطرح کرد:

نبود فضای مناسب برای فعالیت بانوان از دغدغه های اصلی هیئت های ورزشی خراسان شمالی

معاون سازمان برنامه و بودجه خراسان شمالی به ورزش بانوان و امور جوانان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، احسان علی عالی در نشست با روسا و نائب رئیسان هیئت های ورزشی از نگاه ویژه به ورزش استان در سال ۹۷ خبر داد.

وی گفت: در سال جدید برنامه های خاصی برای پیشرفت ورزش استان در دستور کار است و اعتبارات مناسبی در ورزش قهرمانی و همگانی در نظر گرفته ایم.

عالی با اشاره به کمبود شدید اعتبارات در دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: نبود فضای مناسب برای فعالیت بانوان از جمله دغدغه های اصلی هیئت های ورزشی است و در سال ۹۷ یک سالن تخصصی برای فعالیت‌های ورزش بانوان در مرکز استان احداث خواهد شد.

وی با اشاره به نبود زیرساخت‌های مناسب در خراسان شمالی برای پیشرفت ورزش استان گفت: خراسان شمالی در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و ورزشی با مشکلات فراوان مواجه است و متاسفانه روند برنامه ریزی در این استان به شکل مناسبی اجرا نشده است .

این مقام مسئول حل مشکلات ورزش استان را نیازمند یک برنامه مدون پنج ساله عنوان کرد و گفت: در صورت اجرای صحیح قانون از سوی دستگاه های اجرایی و اختصاص یک درصد از محل درآمدهای دستگاهها به ورزش همگانی، بسیاری از مشکلات و موانع ورزش استان تسهیل خواهد شد.

وی نبود تجهیزات ورزشی در باشگاه های استان را از دیگر دغدغه های هیئت های ورزشی عنوان کرد و گفت: در صورت ارائه تعهد فدراسیون جهت تجهیز هر هیئت، سازمان برنامه و بودجه استان نیز به همان مقدار اعتبار در اختیار هیئت های ورزشی قرار خواهد داد.

وی در خصوص حل مشکلات ورزش بیماران خاص نیز گفت: برنامه ریزی برای برگزاری نشست تخصصی با دستگاه های اجرایی استان ازجمله بهزیستی،بنیاد شهید و امور ایثارگران و ورزش و جوانان برای بررسی مشکلات ورزش جانبازان و معلولین ، بیماران خاص و ناشنوایان انجام شده و به زودی این نشست برگزار خواهد شد.

معاون سازمان برنامه و بودجه استان در ادامه این نشست از ساخت سومین گود باستانی در بجنورد خبر داد و گفت: رایزنی لازم جهت در اختیار گرفتن 6 هزار متر زمین مناسب برای ساخت سومین گود باستانی از سوی شهرداری بجنورد انجام شده و توانایی ساخت این مجموعه در صورت حمایت فدراسیون مربوطه وجود دارد.

وی در پاسخ به پیگیری های لازم جهت ساخت پایگاه قهرمانی در بجنورد نیز گفت: تعهد سازمان برای ساخت پایگاه قهرمانی در مرکز استان همچنان به قوت خود باقی است و حمایت های مالی برای ساخت این مکان در سال 97 نیز ادامه خواهد داشت.

کوروش بهادری مدیر کل ورزش و جوانان استان در این نشست ورزش را مهمترین عامل کاهش آسیب های اجتماعی عنوان و اظهار کرد: مشکلات فراوانی بویژه در زیر ساخت های ورزش استان وجود دارد که مانع شکوفایی پتانسیل های این استان شده است.

وی نبود پایگاه قهرمانی و خوابگاه ورزشی مناسب را از جمله مشکلات اصلی در میزبانی مسابقات کشوری عنوان کرد.

بهادری جمع اعتبارات مورد نیاز ورزش استان در طول یکسال را سه میلیارد و 500 هزار تومان عنوان کرد و خواستار توجه ویژه سازمان برنامه و بودجه در سال 97 به ورزش استان شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: