• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1186-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

لزوم انجام آزمایش تیروئید برای افراد مبتلا به دیابت، چربی خون و سقط های مکرر

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: افراد مبتلا به دیابت، چربی خون و سقط های مکرر باید آزمایش تیروئید را انجام دهند .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، شاکری اظهارکرد: تمام زنانی که سابقه نازایی دارند و یا داروهای ضد بارداری مصرف می کنند نیز باید به طور حتم آزمایش تیروئید انجام دهند.

وی با تاکید بر انجام آزمایش تیروئید برای همه زنان قبل از بارداری،افزود : درمان کم کاری تیروئید در زنان از سقط جنین پیشگیری می کند.

شاکری عنوان کرد: با توجه به آن که احتمال ناهنجاری ها و نقص های مادرزادی با کم کاری تیروئید درمان نشده افزایش می‌یابد، بنابراین انجام آزمایش ها، پیگیری و اقدامات درمانی به موقع ضروری به نظر می رسد.

وی با بیان اینکه رادیوتراپی سر و گردن و دریافت یُد رادیواکتیو از دلایل ابتلا به کم کاری تیروئید به شمار می رود، گفت : برخی از اختلالات کم کاری تیروئید نیز گذرا هستند نظیر تیروئیدیت بعد از زایمان که پس از مدتی رفع می شود.

شاکری خاطرنشان کرد : افرادی که دچار عفونت شدید تنفس می شوند ممکن است، به صورت ناگهانی درد در ناحیه قدام گردن و اختلال در تیروئید داشته باشند و چند هفته بعد تیروئید آن ها پر کار شود که پس از مدتی طبیعی و نرمال می شود.

وی یادآورشد: در این حالت به طور معمول عملکرد تیروئید پس از مدتی طبیعی خواهد شد اما در تعداد کمی از افراد در همان فاز خواهد ماند که نیاز به بررسی توسط پزشک متخصص دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: