• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1387-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

ارسال 146 ایده کتابخوانی به جشنواره «روستاهای دوستدار کتاب»

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان‌شمالی گفت: 146 طرح و ایده کتابخوانی به همت و مشارکت ۳۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد روستایی استانبه جشنواره روستاهای دوستدار کتاب ارسال شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، به نقل ازروابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، هاشم شیرازیان اظهارکرد: چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه برگزار می شود.

وی با اشاره به پایان مهلت ارسال طرح های مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی پس از دو مرحله تمدید آن، گفت: ١٤٦ طرح کانون های فرهنگی و هنری مساجد به چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب  ارسال شده است.

شیرازیان با اشاره به حضور و مشارکت ٣٧ کانون فرهنگی و هنری روستایی و عشایری از شهرستان های مانه و سملقان، بجنورد، شیروان، جاجرم، رازوجرگلان و اسفراین در ارائه این تعداد طرح، افزود: طرح ها در موضوعات زیربنایی شامل تاسیس نهادهای مرتبط با کتابخوانی از جمله کتابخانه، واگذاری زمین، تامین تجهیزات و امکانات زیربنایی و فعالیت های ترویجی شامل برگزاری مسابقات، جشنواره ها و نمایشگاه است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف این جشنواره حمایت از طرح های ابتکاری در حوزه کتابخوانی در روستاهاست، یادآورشد: تلاش برای تأمین بودجه های لازم برای گسترش فعالیت های مربوط به کتاب و کتاب خوانی در روستاها و توجه دادن مردم و نهادهای روستایی به اهمیت کتاب و فرهنگی تر شدن فضای روستاها و نیز پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان روستایی با کتاب از دیگر اهداف این جشنواره است.

گفتنی است، هیات داوران جشنواره از میان نامزدهای نهایی، ۱۰ روستا یا گروه عشایری برگزیده را به عنوان «دوستدار کتاب» معرفی خواهد کرد و این روستاها و عشایر در مراسمی که اسفندماه  با حضور شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی کشور در تهران برگزار می شود، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: