• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3284-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم اسفراین در مجلس:

قانون مالیات بر ارزش افزوده حذف شد/
طی دو سال اخیر لوله گستر اسفراین حتی یک قرارداد کاری نداشته است

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده حذف شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، هادی قوامی در جلسه شورای برنامه ریزی استان، با اشاره به اینکه عمر این قانون به پایان رسیده است، افزود: قرار بر این بود تا این قانون به صورت آزمایشی برای مدت پنج سال اجرایی شود که این امر انجام شده و هم اکنون حذف شده است.

وی ادامه داد: تا زمانیکه اصلاحات لازم برای این قانون صورت نگیرد، قانون مالیات بر ارزش افزوده اجرایی نمی شود.

قوامی اظهار کرد: تولید کننده علاوه بر اینکه باید مالیات خود را پرداخت می کرد، مالیات بر ارزش افزوده نیز بر گردن آن ها افتاده بود که باید آن را نیز به سازمان امور مالیاتی پرداخت می کرد.

وی تصریح کرد: مالیات بر ارزش افزوده بر دوش تولیدکنندگان و پیمانکاران افتاده بود و این امر آن ها را ضعیف کرده بود و از سوی دیگر موجب شده بود تا فضای کسب و کار در استان ضعیفی همچون خراسان شمالی، ضعیف شود.

نماینده مردم اسفراین در مجلس تاکید کرد: از سوی دیگر جرائم مالیات بر ارزش افزوده بسیار بالا بود و حتی تا سه برابر هم باید پرداخت می شد.

وی خاطرنشان کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده برای دولت درآمد کسب کرده است اما بر روی فضای کسب و کار تاثیر نامطلوبی را گذاشته است.

قوامی در ادامه با تاکید بر اینکه باید توجه ویژه بر اشتغال شود، گفت: باید در استان ها به این موضوع توجه ویژه ای شود تا پروژه ای اجرایی شود که بتواند اشتغال بیشتری را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه شرکت تولیدی لوله گستر اسفراین در سال گذشته و امسال حتی یک قرارداد کاری نداشته است، افزود: سپس مشاهده می کنیم که وزارت نفت، لوله های مورد نیاز خود را از چین وارد کرده است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس ادامه داد: اگر دو مجتمع صنعتی بزرگ اسفراین قرارداد کاری دریافت کنند، سالانه از آن ها حدود 40 میلیارد تومان مالیات دریافت می شود که آن درآمد برای دولت کسب می شود و سود آن به مردم خراسان شمالی خواهد رسید این درحالیست که با وارد کردن لوله از چین، پول نقد در جیب چینی ها می رود.

وی تصریح کرد: اخیرا با شرکت لوله گستر اسفراین قرار داد تولید هفت هزار و 500 تن محصول منعقد شده است.

قوامی همچنین با اشاره به اینکه بخش معدن نیز دارای ویژگی کار طلب بودن و ارزش افزوده است، گفت: در حال حاضر بخش معدن استان در حاشیه قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: