• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3384-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم بجنورد در مجلس:

بزرگترین مانع تحول اقتصادی در کشور بانک ها هستند

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم در مجلس گفت: بزرگترین مانع تحول اقتصادی در کشور بانک ها هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، علی قربانی در جلسه شورای برنامه ریزی استان، افزود: وضعیتی که هم اکنون بانک های کشور دارند در هیچ جایی از دنیا وجود ندارد و بانک ها برای پرداخت پنج میلیون تومان وام به متقاضی آن ها را خیلی اذیت می کنند.

وی ادامه داد: در زلزله 5.7 ریشتری اردیبهشت ماه امسال در خراسان شمالی، مصوب شد که اگر متقاضی معوقه بانکی نیز داشته باشد به وی تسهیلات ارائه شود اما زمانیکه زلزله زدگان به بانک مراجعه می کنند به آن ها اعلام شده علاوه بر ضامن باید سند ملکی نیز به عنوان ضمانت ارائه شود.

قربانی اظهار کرد: بانک ها تسهیلات با نرخ 10، 18، 24 درصد و حتی بیشتر از آن به متقاضیان پرداخت کرده اند اما بازهم می گویند ورشکسته هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کل اعتباری که دولت در لایحه 97 به مجلس ارائه کرده است هزار و 194 هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: 800 هزار میلیارد تومان از این رقم بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم در مجلس ادامه داد: در حوزه اعتبارات ملی خراسان شمالی، این اعتبار به نصف رسیده است و حدود 45 میلیارد تومان است که عملا با این رقم نمی توان توسعه ای را در بخش زیربنایی این استان ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: اعتبارات استانی خراسان شمالی نیز نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش یافته است اما مهمترین موضوع در بحث اعتبارات، تخصیص آن هاست.

قربانی خاطرنشان کرد: اما جدیدا اعتبار تخصیص می یابد ولی گفته می شود خزانه خالی است و این داستان جدیدی است که در کشور ما اتفاق می افتد.

وی تاکید کرد: در لایحه دولت ایراداتی وجود دارد که باید اصلاح شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: