• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3484-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم فاروج و قوچان در مجلس:

آثار فرآیند چانه زنی در لایحه بودجه 97 دولت وجود دارد

نماینده مردم فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی گفت: آثار فرآیند چانه زنی در لایحه بودجه 97 دولت وجود دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، هادی شوشتری در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: نسل اول و دوم بودجه ریزی کشور و نهادهای مدنی معتقد هستند که در مرحله تصمیم، تصویب، تخصیص و اجرای لایحه بودجه 97 که به مجلس ارائه شده است آثار چانه زنی وجود دارد.

وی ادامه داد: بنابراین دستگاه های اجرایی محکم تر وارد فرآیند چانه زنی شوند تا بتوانند موفق تر عمل کنند.

شوشتری به پیشی گرفتن مصارف بر منابع نیز در ادامه جلسه اشاره و اظهار کرد: بخش مربوط به جاری فربه تر شده این درحالیست که بخش عمرانی نیز در کشور لاغرتر شده است.

وی تصریح کرد: منابع موجود در لایحه بودجه تکاپوی امور توسعه را نخواهد داد بنابراین باید تغییر جهت دهیم و از سازمان بودجه به سوی سازمان سرمایه گذاری و منابع بخش خصوصی سوق پیدا کنیم.

نماینده مردم فاروج و شیروان در مجلس در ادامه بیان کرد: یکی از پروژه های مهم خراسان شمالی که می تواند موتور محرک خراسان شمالی باشد، پروژه راه آهن گرگان-بجنورد-شیروان-مشهد است.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه 1.2 میلیارد یورو هزینه لازم است، تصریح کرد: کدام منابع بودجه 97 امکان اجرای آن را فراهم خواهد کرد؟ بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری بخش خصوصی پیش برویم.

محمد رضا صالحی استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه این جلسه گفت: آستان قدس، سهم 15 درصدی دولت برای پروژه ریلی مشهد- بجنورد- گرگان را تامین می کند که پیش از این هم به صورت کتبی نسبت به تامین این اعتبار اعلام آمادگی کرده است و در صورت نیاز، این مکاتبه به روز رسانی می شود.

وی، راه های ریلی را یکی از بستر های توسعه اقتصادی در هر جامعه عنوان و بر سرعت دادن به پروژه های ریلی تاکید کرد.

وی با اشاره به اعتبار هفت میلیارد ریالی اعتبار پروژه ریلی مشهد-بجنورد- گرگان در لایحه بودجه سال 97، آن را کم و ناچیز عنوان کرد و گفت: با این میزان اعتبار نمی توان کار قابل توجهی برای اجرای این پروژه ریلی انجام داد.

استاندار خراسان شمالی اعتبار 450 میلیارد ریالی در لایحه بودجه سال 97 برای اجرای پروژه راهسازی بجنورد- جنگل گلستان را نیز کم عنوان کرد و از نمایندگان مجلس خواست تا برای افزایش میزان اعتبار این پروژه تلاش داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: