• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1587-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد:

لزوم بسترسازی مناسب برای فعالیت هنرمندان خراسان شمالی در فضایی امن

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: یکی رویکردها و برنامه های اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بسترسازی مناسب برای فعالیت هنرمندان در فضایی امن است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ رضا رضایی در کارگروه تخصصی امور فرهنگی شهرستان اسفراین، رصد وضعیت فرهنگی شهرستان را مهم خواند و افزود: یکی از سیاست های ما در حوزه شهرستان ها آشنایی با ظرفیت های بلقوه و بلفعل و مزیت های نسبی آن  شهرستان و برنامه ریزی برای اصلاح ساختار و توسعه مراکز فرهنگی است.

وی با تاکید بر تمرکز زدایی و شهرستان محوری و توزیع عادلانه منابع اعم از اعتبار و آموزش و فعالیت ها اظهار کرد: هدف از اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری و بازدید از شهرستان ها تکریم و تجلیل از هنرمندان و ایجاد فضایی آرام در راستای تولیدات فاخر فرهنگی و هنری از سوی هنرمندان است.

رضایی همچنین در ادامه مواردی همچون برپایی شب های شعر اقوام و انقلاب، حمایت از چاپ کتب، پیگیری طرح های ملی کتابخوانی، حمایت از کتابفروشی ها و معافیت مالیاتی آن ها مطرح کرد.

سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در کارگروه تخصصی هنری خواستار هم افزایی و هم اندیشی هنرمندان تئاتر شد و گفت: تعامل هنرمندان منجر به خلق آثار بی بدیل هنری هم چون تئاترهای بکر خواهد شد.

ابوالحسن حیدری با بیان اینکه باید هنرمند مطالبه گر باشد، تصریح کرد: هنرمندان باید در راستای حوزه فعالیت خود بکوشند تا بتوانند آثار فاخر هنری  تولید کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم به فعالیت های هنری علاقمند هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تئاتر به عنوان یک نیاز اساسی در سبد خانواده ها جای گرفته است.

حیدری، مقوله آموزش در شهرستان ها به منظور تقویت هر چه بهتر هنرمندان در رشته های مختلف هنری را مهم خواند و افزود: از برگزاری دوره های آموزشی در شهرستان ها حمایت می کنیم.

وی، انعقاد تفاهم نامه فرهنگی و هنری با شهرستان ها، اختصاص سهم شهرستان ها در حوزه های آموزش، تولید، زیرساخت های هنری، برگزاری برنامه های استانی در شهرستان ها، توسعه مراکز و نظارت بر فعالیت های فرهنگی و هنری شهرستان ها را از برنامه های این معاونت برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: