• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2090-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

شهردار:
شهرداری بجنورد هیچ مشکلی با سرمایه گذار برای اجرای پروژه پارکینگ طبقاتی ندارد

شهردار بجنورد گفت: شهرداری هیچ مشکلی با سرمایه گذار بخش خصوصی برای اجرای پروژه پارکینگ طبقاتی ندارد.

روح الله براتیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: بر اساس اسناد موجود پروژه، در سال 93 شهرداری قرارداد پیشنهادی خود را برای اخذ مصوبه به شورای دوره چهارم ارسال کرده بود که بعد از طرح موضوع در صحن علنی شورای شهر در دوره مذکور، اعضای شورا دو شرط را برای اجرای قرار داد تعیین و مشروط به اخذ مجوز از مراجع مربوطه کرد.

وی ادامه داد: طرح در شورای همتای خراسان شمالی و اخذ مجوز ترافیکی و اخذ مصوبه کمیسیون ماده پنج برای افزایش دو طبقه بیشتر(از شش طبقه به هشت طبقه افایش یابد)، شروط تعیین شده از سوی اعضای شورای دوره چهارم بوده است.

براتیان اظهار کرد: مصوبه کمیسیون ماده پنج بابت دو طبقه افزایش به تصویب رسیده است اما در خصوص مجوز ترافیکی با توجه به شرایط و محدودیت ورود و خروج پارکینگ با طرح جامع حمل و نقل ترافیک شهر بجنورد و افزایش تقاضا با ایجاد و احداث دو طبقه تجاری در پروژه مذکور، شورای همتا استان در حال رسیدگی و ارائه پروژه به مشاور و عدم ارائه آن در شورا همچنان این موضوع در دست اقدام است.

وی بیان کرد: جلسه ای مشترک بین شهرداری و شورای شهر و متقاضی احداث پارکینگ تجاری در محل شهرداری برگزار و علاوه بر جمع بندی مسائل، گزارش 18 گانه مشاور پروژه به استانداری برای بررسی شاخص های درخواستی ارسال شده است.

گفتنی است در تابستان سال جاری نقشه های طرح به استانداری ارسال و بعد از بررسی، کارشناسان تعدادی ایراد بر طرح وارد کردند که برای رفع ایرادات، طرح دوباره به شهرداری ارسال شد.

مسئولان استانداری تاکید بر این دارند تا زمانیکه ایرادات گرفته شده رفع نشود، امکان اجرای این پروژه در بجنورد داده نخواهد شد.

از سوی دیگر استانداری در ابتدا(تابستان) زمان دو هفته برای رفع ایرادات اعلام کرده بود و از آنجاییکه از آن زمان تاکنون مدت زیادی می گذرد اخیرا معاون عمرانی استاندار ضرب العجل دو هفته ای برای رفع ایرادات و ارسال طرح به استانداری را اعلام کرده ب و گفته شده بود اگر زمان بیشتر از آن بگذرد اجرای طرح منتفی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: