• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3584-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

صدور مجوز حمل بیش از 81 هزار رأس دام زنده در سه ماهه سوم سال جاری توسط دامپزشکی خراسان شمالی

کارشناس مسئول قرنطینه اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی از صدور گواهی حمل بهداشتی برای خروج بیش از 81 هزار رأس دام زنده سبک و سنگین در سه ماهه سوم سال جاری از این استان به مقصد سایر استان ها و کشتارگاه های دام سطح کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، دکتر ابراهیم تقوایی مقدم گفت: در سه ماهه سوم امسال، دامپزشکی استان برای خروج 79 هزار و 941 رأس گوسفند و بز و یک هزار و 927 رأس گاو و گوساله از خراسان شمالی به مقصد استان های دیگر گواهی حمل بهداشتی- قرنطینه ای صادر کرد.

وی افزود: همچنین گواهی بهداشتی حمل برای سه هزار کیلوگرم عسل و 11 هزارو 606 کندوی زنبور عسل و   5 هزار جلد پوست انواع دام کشتاری در استان صادر شد.

وی خاطر نشان کرد: در سه ماهه سوم سال جاری بیش از سه هزارو 902 تن مجوز حمل بهداشتی شیرخام و یک هزارو 450 کیلوگرم گوشت گوساله تازه و منجمد و بیش از یک هزارو 700تن گوشت مرغ تازه و منجمد به خارج استان صادر شد.

وی هدف از این اقدام را کسب اطمینان از رعایت کامل ضوابط بهداشتی در زنجیره حمل و نقل دام، حصول اطمینان از دریافت واکسن ها و انجام سایر تدابیر بهداشتی در مورد دام های انتقال یافته و عاری بودن آن ها از بیماری های مهم و واگیر دامی عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: