• جمعه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-1985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بجنورد:

مسئولان و ملت در مقابل فتنه های مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و عربستان بیدار باشند

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه در آستانه چهل سالگی این انقلاب برایمان خواب شوم دیده و می خواهند 22 بهمن را جشن نگیریم، گفت: مسئولان و ملت در مقابل فتنه های مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و عربستان بیدار باشند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه مرکز استان در مصلی امام خمینی(ره) اظهار کرد: عده ای از خدمات انقلاب نارحتند و به دنبال فتنه انگیزی و آشوب در کشورمان هستند که مسئولان و مردم هوشیار و آگاه باشند.

وی با تاکید بر اینکه در مقابل فتنه گران و آشوب گران محکم باشیم و باید برخوردی قاطع با این اخلال گران نظمی عمومی شود، ادامه داد: باید چشمان فتنه گر از حدقه خارج شود.

وی اضافه کرد: البته عده ای گول ضد انقلاب ها را خورده اند که باید با تذکر از خواب غفلت بیدار شوند، اما سرشاخه های فتنه را نمی شود رها کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه عربستان، آمریکا و اسرائیل دست به دست هم داده و می خواهند انقلابمان را در چهل سالگی از بین ببرند، خاطرنشان کرد: با ملایمت نمی شود با دشمن برخورد کرد و باید سرچشمه نفوذی ها که به دنبال آبرو بردن نظام هستند، شناسایی شوند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه البته سرنخ های زیادی از رد پای ضد انقلاب در آشوب های اخیر به دست آمده است، گفت: این ملت جان خود را برای انقلاب داده و با خون خود، شهادت و تحمل تحریم های اقتصادی پای انقلاب ایستاده و اجازه آتش زدن پرچم کشور توسط فتنه گر را نمی دهد.

وی ادامه داد: آزادی به چه قیمتی باید باشد که مانع آزادی سایر ملت شود؟

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه مطالبات به حق مردم باید پیگیری و پاسخگویی شود، اضافه کرد: از استاندار خراسان شمالی می خواهیم دستورالعملی مبنی بر پاسخگویی مسئولین صادر کند تا هر هفته یکی از مدیران با حضور در مصلی پاسخگوی مشکلات و مسائل مردم باشد.

حجت الاسلام یعقوبی با تاکید بر اینکه با دشمن نباید با نرمش برخورد کرد، تصریح کرد: کسب تقوا، بصیرت، دشمن شناسی و آگاهی راه جلوگیری از گرفتار شدن در فتنه است.

وی با بیان اینکه بی عدالتی نشانه بی کفایتی است، گفت: در حوزه مدیریت عدالت، شفقت و دیدن همه آحاد جامعه الزامی است.

وی ضمن قدردانی از فضای آرامش در خراسان شمالی و جلسات متعدد شورای تامین به ریاست استاندار، گفت: امنیت در این استان راه به راه رصد شده و با همدلی نیروهای امنیتی و نظامی و مردم آگاه و هوشیار حادثه ای را شاهد نبودیم.

استاندار به وضعیت بانک های خراسان شمالی رسیدگی کند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در بخشی از سخنان خود به عمده مشکلات موجود در این استان پرداخت و با بیان اینکه بانک ها برای ارائه تسهیلات به اقشار مختلف خون ملت را در شیشه می کنند، اظهار کرد: استاندار باید به این وضعیت رسیدگی کند.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه بانک ها در این استان علمکرد خوبی ندارند، تصریح کرد: فشارهای بانکی را از مردم بردارید و برای ارائه تسهیلات موانع برطرف شود.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه نبود سردخانه های عظیم در این استان سبب شده بسیاری از محصولات کشاورزی به درستی به بازار عرضه نشود، اضافه کرد: محصولات کشاورز و باغدار به درستی به بازار عرضه نشده و در زمان برداشت محصولات واردات و غیره سبب شده محصولات کشاورز بماند.

حجت الاسلام یعقوبی با تاکید بر اینکه صنعت گر و تولیدکننده باید دلخوش به تولید باشد، خاطرنشان کرد: بافت فرسوده بجنورد تبدیل به معضلی شده که نبود تسهیلات بسیاری از نارضایتی های مردم را در پی دارد.

وی با تاکید بر اینکه بانک ها در پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان کوتاهی کردند، گفت: هنوز هم به درستی تسهیلات و وام پرداخت نشده و مردم تحت فشارند.

وی خواستار رسیدگی جدی استاندار خراسان شمالی به وضعیت بانک ها در نحوه پرداخت تسهیلات به مردم شد و اظهار کرد: باید در روند پرداخت تسهیلات و دست گیری از مردم بازنگری و مساعدت شود.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه بسیاری از نخبه های این استان از عدم حمایت ایده هایشان گلایه دارند، خواستار استفاده بهینه از سرمایه سرمایه گذاران و حل مشکلات جامعه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: