• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3684-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان شمالی:

۱۰۲۸ میلیارد تومان سهم تسهیلات اشتغالزایی استان برآورد شده است

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه یک هزار و ۲۸ میلیارد تومان سهم استان از تسهیلات اشتغالزایی تعریف شده است، گفت: اولویت نخست کشور و تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری توجه به اشتغازایی است بنابراین خراسان شمالی باید به هدفگذاری ایجاد ۱۰ هزار شغل خود دست یابد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمد رضا صالحی با بیان این که هدفگذاری ما تحقق کامل ابلاغیه تسهیلات بانک ها در راستای ایجاد اشتغال است، اظهار کرد: از رقم 1028 میلیارد تومان تعریف شده برای سهم استان، در بخش های رونق تولید 460 میلیارد تومان، اشتغال فراگیر 190 ،اشتغال پایدار روستایی 263، مشاغل خانگی 20، تعهد بانک سینا 30، تبصره 16 کمیته امداد 36، تبصره 16 سازمان بهزیستی 14 و صندوق کارآفرینی امید 15 میلیارد تومان تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر در مسیر جذب اعتبارات و تسهیلات اشتغالزایی توان استان بیشتر از رقم اعلام شده باشد، سهم بیشتری از اعتبارات را جذب خواهیم کرد؛ از این رو برای ایجاد اشتغال نباید معطل اعتبارات و تسهیلات باشیم بلکه همه با کمک یکدیگر باید برای رشد و پیشرفت استان تلاش کنیم.

صالحی افزود: ضمن رعایت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از سوی بانک های عامل، اگر بانکی در این خصوص قصور و کوتاهی کرده باشد باید به سرعت جبران کند و اگر تاکنون تخصیص اعتبارات به کندی پیش رفته است، باید با ارائه آمار ومستندات ما را از این موضوع آگاه کنند تا بتوانیم این مساله را در تهران مورد رسیدگی و پیگیری قرار دهیم.

وی تاکید کرد: نباید در پرداخت تسهیلات محدودیت ایجاد کرد بلکه تمام دستگاه های اجرایی، دبیرخانه کارگروه اشتغال و بانک های استان به سمت ایجاد پرونده های منتج به اشتغالزایی حرکت کنند و در این مسیر نظارت های دقیق هم انجام گیرد.

رئیس کارگروه اشتغال استان با تاکید بر این نکته که باید مباحث اشتغال جدی تر پیگیری شود، برگزاری مستمر جلسات بانک های عامل در راستای اشتغالزایی را خواستار شد و گفت: هدفگذاری ما برای سال 1400 باید رسیدن نرخ بیکاری به کمتر از پنج درصد باشد که برای تحقق این مهم نیازمند تلاش مضاعف تمام مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های عامل هستیم.

وی خراسان شمالی را استانی با توانمندی های بالقوه و جزو استان های غنی کشور دانست و تصریح کرد: در کنار این توانمندی ها مدیران شایسته ای هم مشغول به کار هستند که می توانند این توانایی های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند؛ ضمن این که نباید از سهم تسهیلات شهرستان ها نیز غفلت کرد بلکه بر مبنای شاخص های تعیین شده سهم هریک از شهرستان ها پرداخت شود.

صالحی بیان کرد: باید طرح هایی را که به ایجاد اشتغال واقعی منجر می شود، مورد حمایت قرار داد زیرا در ایجاد اشتغال به دنبال ارائه آمار یا شعار دادن نیستیم بلکه تمامی پرداخت ها باید منتج به اشتغالزایی شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود در ارتباط با دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی اظهار کرد: در این خصوص نباید زحمات و تلاش های دولت تدبیر و امید را نادیده گرفت؛ این که روستاییان می توانند تسهیلاتی با پایین ترین نرخ سود را دریافت کنند از تلاش های این دولت است که البته دولت برای روستاییان مرزی نیز نرخ سود بسیاری کمتری را در نظر گرفته است که می تواند عامل مهمی در ایجاد اشتغال باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: