• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-8814-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

کمبود 240 معلم در خراسان‌شمالی با ایجاد پایه دوازدهم در مقطع متوسطه

معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی گفت: سال آینده با کمبود 240 معلم در سطح استان با ایجاد پایه دوازدهم در مقطع متوسطه دوم مواجه خواهیم شد.

قنبرعلی خوش آیینه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: طی سال آینده در استان به دلیل استقرار کامل نظام آموزشی 6.3.3 و افزایش پایه دوازدهم  240 معلم کمبود داریم.

وی ادامه داد: اما این کمبود نیرو را می توانیم تاحدودی با استفاده از ظرفیت نیروهای مازاد مقطع متوسطه اول به دلیل کسری یک پایه، جبران کنیم.

خوش آیینه با بیان اینکه چالش کمبود نیرو در مقطع متوسطه خیلی جدی نخواهد بود، افزود: در نیروی زن که خوشبختانه با مشکلی مواجه نمی‌شویم اما باید برای نیروی مرد تدبیری بیاندیشم.

وی یادآورشد: کمبود 50 تا 60 معلم در پایه دوازدهم مقطع متوسطه را هم امیدواریم از طریق حق التدریسی ها جبران کنیم که تا حدودی مشکلات رفع شود.

خوش آیینه با بیان اینکه در استخدامی اخیر 176 نفر در استان جذب آموزش و پرورش ‌شدند، گفت: 26 ردیف استخدامی نیرو در این آزمون خالی ماند که با توجه به برپایی آزمون استخدامی در پایان سال این تعداد ردیف خالی به سهمیه استان افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به جذب 93 نفر نیروی حق التدریسی‌ در آموزش و پرورش استان یادآورشد: امسال در تربیت معلم نیز 333 نفر در دانشگاه فرهنگیان استان موفق به تحصیل شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: