• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-8914-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

پرداخت 50 میلیون ریال بلاعوض به مددجویان کمیته امداد خراسان‌شمالی برای ساخت مسکن

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی از پرداخت 50 میلیون ریال بلاعوض به مددجویان این نهاد برای ساخت مسکن خبرداد.

عباس اهرابی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی اظهارکرد: این نهاد در راستای توانمند سازی مددجویان طرح خرید و ساخت مسکن در شهرهای بالای 100 هزار نفر را اجرا می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این طرح در دو قالب خرید و ساخت مسکن قابلیت اجرا دارد، بنابراینمددجویان ساکن در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر می‌توانند برای ثبت‌نام به کمیته امداد شهرستان‌ها مراجعه کنند.

اهرابی با بیان اینکه سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن شهری 200 میلیون ریال است، افزود: این تسهیلات از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان به‌صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

وی یادآورشد: این نهاد به ‌منظور هموارسازی نیاز مددجویان در ساخت مسکن 50 میلیون ریال نیز به‌صورت بلاعوض به این خانوارها اعطا می‌کند.

اهرابی با اشاره به اینکه تاکنون 3۰ مددجوی ساکن در شهر بجنورد برای دریافت تسهیلات به صندوق امداد ولایت معرفی‌شده‌اند، گفت: مددجویان می توانند از این فرصت استفاده و برای خرید مسکن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مسکن ماهیانه به‌ طور متوسط ۶۰ درصد از هزینه‌های جاری خانوارهای محروم را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: با توجه به اینکه ساخت مسکن کار پرهزینه‌ای برای این نهاد بوده، بر این اساس کمیته امداد کمک های خیران و مسئولان را به‌سوی تأمین مسکن برای مددجویان هدایت می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: