• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9514-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

صدور پایان کار برای 50 درصد واحدهای روستایی زلزله زده خراسان‌شمالی

مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: در حال حاضر عملیات ساخت 50 درصد از واحدهای مسکونی زلزله زده روستاییان استان به اتمام رسیده است.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: هم اکنون عملیات احداث 50 درصد واحدهای مسکونی زلزله زده روستاییان استان در قالب یک هزار و 103 فقره به اتمام رسیده و پایان کار گرفته اند.

وی ادامه داد: در مجموع باید دو هزار و 449 واحد مسکونی روستایی در مناطق زلزله زده احداث شود که تاکنون همه متقاضیان اقدام به تشکیل پرونده کرده و به بانک نیز معرفی شده اند.

محمدی افزود: از مجموع این تعداد دو هزار و 216 فقره به مرحله اسکلت رسیده و سقف یک هزار و 595 واحد مسکونی نیز ساخته شده است.

وی با بیان اینکه در سطح مناطق شهری نیز باید دو هزار و 500 واحد تخریبی بر اثر زلزله احداث شود، یادآورشد: یک هزار و 698 فقره پرونده به شهرداری ها معرفی شده و تاکنون فقط 298 فقره به بانک ها معرفی شده اند و هنوز پایان کاری در این مناطق صادر نشده است.

محمدی عنوان کرد: براساس سهمیه هفت هزار و 520 واحد مسکونی زلزله زده شهری در سطح استان نیازمند تعمیرات بود که تاکنون تعمیر و مرمت در یک هزار و 338 واحد به پایان رسیده است.

وی یادآورشد: از مجموع این تعداد واحد مسکونی نیازمند به تعمیرات پنج هزار و 517 نفر تشکیل پرونده داده و چهار هزار و 930 نفر نیز به بانک مراجعه و در نهایت یک هزار و 761 نفر نیز قرارداد منعقد کرده اند.

محمدی خاطرنشان کرد: در سطح روستاها برای ساخت واحد مسکونی 200 میلیون ریال تسهیلات چهاردرصد و در شهرها نیز 300 میلیون ریال با کارمزد پنج درصد پرداخت خواهد شد.

وی گفت: 50 میلیون ریال نیز تسهیلات بلاعوض از سوی دولت به زلزله زدگان برای احداث منازل خود اعطاء می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: