• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2790-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بجنورد:

سلائق سیاسی در کارهای اجرایی دخالت داده نشود

امام جمعه بجنورد گفت: سلائق سیاسی نباید در کارهای اجرایی دخالت داده شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد افزود: شهرداری پیشانی انجام کارها در شهرهاست و هر شخصی که وارد یک شهر می شود در ابتدا به ورودی و خروجی، مبلمان، شکل میادین و ... نمره می دهند.

وی ادامه داد: نمره به شهرداری در حقیقت نمره به نظام است چراکه در این نهاد سلائق سیاسی مانع انجام کارهای عمرانی نمی شود.

یعقوبی اظهار کرد: توصیه ما به کارکنان شهرداری بر این است کار اصلی خود را انجام دهند و به حواشی، حاشیه سازی و مسائل جانبی توجه چندانی نداشته باشند که این امر سبب می شود تا اعتماد مردم نیز افزایش یابد.

وی تصریح کرد: اگر گره ها به راحتی باز شوند نمره مثبت به نظام داده می شود اما اگر کوتاهی در انجام کارها انجام شود، نمره آن کوتاهی به حساب نظام واریز خواهد شد.

امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر اولویت ها را برای انجام کارهای خود مشخص کنند، گفت: عدالت در آبادانی و خدمت گذاری بسیار مهم است و مسئولان شهرداری و شورای شهر در خدمت گذاری، عدالت را رعایت کنند چراکه عدالت جان کارهای این نهاد است.

وی در اتباط با معماری و مهندسی نیز اظهار کرد: ملت ایران مسلمان هستند و باید فضای شهرهای ما پیام رسان ارزش دینی باشد، در ساختمان های ما باید توحید تجلی پیدا کند، ساختمان سازی مذهبی ما درس یگانگی و ... را ارائه می دهد.

یعقوبی گفت: شهرداری و شورای شهر می تواند فضای فکری شهر را با برنامه ریزی، مناسبت ها و یوم الله ها به پیش ببرد و شهروندان را با مسائل فرهنگی آشنا کند.

به گفته وی ذائقه فرهنگی شهر به دست شهرداری است و شهرداری باید آن را زیبا کند.

وی تاکید کرد: اجرای سبک زندگی در خانواده ها، بخشی در گرو برنامه ریزی های شهرداری است.

روح الله براتیان شهردار بجنورد نیز در ادامه این جلسه گفت: یکی از سرمایه های خوب شهرداری بجنورد نیروی انسانی آن است که حال سختی دارند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این نهاد در شرایطی قرار گرفته به علت رکود بازار مسکن دچار رکود شده است، افزود: متاسفانه شهرداری ها از درآمد پایدار غافل بوده اند و این غفلت موجب شده تا در حال حاضر مشکلات فراوانی نیز برای آن ها به وجود آید.

براتیان با بیان اینکه شهرداری بجنورد در حال حاضر 99 میلیارد تومان بدهی دارد، ادامه داد: 24 میلیارد تومان از آن بدهی به تامین اجتماعی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: