• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2990-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

شهردار بجنورد:
المان میدان امام رضا(ع) به علت لج و لجبازی اجرایی نشد

شهردار بجنورد گفت: المان میدان امام رضا(ع) به علت لج و لجبازی اجرایی نشد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، روح الله براتیان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این پروژه در سال 93 به دلیل اصلاح هندسی و ساخت المانی که نمایانگر این شهر بجنورد باشد، تخریب شد، گفت: اما اجرای این پروژه تا به امسال طول کشید و حدود دو ماه گذشته بدون اینکه ساخت المان آن انجام شود، با انجام گل کاری این پروژه به پایان رسید.

وی افزود: پروژه ای که قرار بر این بود تا با هزینه کرد 800 میلیون تومان در آن زمان انجام شود در حال حاضر به 2.5 میلیارد تومان رسیده است و آیا هم اکنون شهرداری با این وضعیت مالی توان اجرای این پروژه را خواهد داشت؟

براتیان ادامه داد: افرادی که سبب شدند تا با ارائه دلایل غیرمنطقی این پروژه اجرایی نشود باید پاسخ گوی مردم باشند.

وی با تاکید بر اینکه به طور قطع اجرای این پروژه با 99 میلیارد تومان بدهی شهرداری در اولویت قرار ندارد، اظهار کرد: این پروژه اجرایی خواهد شد اما در نقطه ای دیگر از شهر که در حوالی کشتارگاه دام قدیم قرار دارد.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال چرا شهرداری مسئولیت خدمات رسانی به گلستان شهر و الغدیر را قبول نمی کند، گفت: الغدیر و واحدهای مسکن مهر گلستان شهر در حال حاضر به چاه نفت متصل هستند و زیر نظر اداره کل راه و شهرسازی استان قرار دارند.

وی افزود: اگر شهرداری این مناطق را تحویل گیرد، این مناطق وصل به جیب خالی شهرداری می شود.

شهردار بجنورد ادامه داد: برای ارائه خدماتی همچون آسفالت و ... الغدیر نیازمند هزینه کرد پنج میلیارد تومان و گلستان شهر 23 میلیارد تومان است که اگر با بحرانی که شهرداری با آن مواجه است آن را تحویل گیرد این مناطق نیز تبدیل به حواشی شهر می شوند که تا 40 سال آینده نیز آباد نخواهند شد.

وی اظهار کرد: شهرداری باید ابتدا این مناطق را تکمیل کند سپس به شهرداری واگذار کند، هر چند در حال حاضر این نهاد خدماتی همچون جمع آوری زباله و یا جابجایی مسافران با سیستم حمل و نقل عمومی شهر را انجام می دهد.

براتیان خاطرنشان کرد: اجازه دهید این دو منطقه وصل به چاه نفت باقی بماند و قطره قطره برای تکمیل این مناطق اعتبار اختصاص یابد تا به تدریج ساخته شود.

وی درباره فعالیت باغ تالارها در بجنورد نیز عنوان کرد: 23 باغ تالار در این شهر وجود دارد که حق و حقوق شهرداری را پرداخت نکرده اند.

این مقام مسئول گفت: کل هزینه ای که باغ تالارها بابت ساخت و ساز غیرمجاز خود باید به شهرداری پرداخت کنند مبلغ 9 میلیارد تومان است.

وی افزود: این درحالیست که کل هزینه لازم برای آسفالت حواشی شهر بجنورد هفت میلیارد تومان است که با پرداخت آن 9 میلیارد تومان می توان اقدامات زیادی را انجام داد.

براتیان با اشاره به اینکه این نهاد از سایر سازمان ها و ارگان ها 110 میلیارد تومان طلب دارد، ادامه داد: تاکنون موفق شده ایم مقدار کمی را وصول کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: