• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10714-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی:

مطالبات به حق مردم، از طرق قانونی پیگیری شود

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: مطالبات به حق مردم باید از طرق قانونی پیگیری شود و مردم نگرانی ها و دغدغه های خود را به صورت قانونی به گوش مسئولین برسانند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان شمالی، حجت الاسلام و المسلمین جعفری با تاکید بر وظیفه و تکلیف قوای سه گانه در جهت رفع دغدغه ها و مشکلات مردم اظهار کرد: این اقدامات باید به گونه ای موثر، محسوس و ملموس باشد که موجبات رضایتمندی عمومی جامعه را فراهم کند.

وی درخصوص دلایل به وجودآمدن اغتشاشات اخیر تصریح کرد: معاندین نظام اعم از منافقین، حلقه های تکفیری و .... به سرکردگی استکبار جهانی در پی پیروزی های بزرگ جبهه مقاومت در منطقه و شکست پروژه های متفاوت خود مانند ایران هراسی، فضای مطالبه گری مردم را جهت ضربه زدن به نظام مناسب دیده و با به کارگیری شیوه ها و ابزارهای مختلف خصوصا بهره گیری حداکثری از فضای مجازی، شبکه های ماهواره ای و جو سازی و موج آفرینی اقدام به ایجاد انحراف در مسیر مطالبه گری مردم کرده و با تخریب اموال عمومی و ایجاد رعب و وحشت موجب سلب آرامش عمومی شدند.

وی در ادامه از مردم فهیم و بصیر که با هوشیاری و موقعیت شناسی صف خود را از اغتشاش گران جدا ساخته و با حضور به موقع خود در صحنه باعث خاموش شدن شعله ی فتنه جدید شدند تشکر و قدردانی کرد و افزود: صدا و سیما نیز با انعکاس مشکلات و مطالبات مردم در تلویزیون و رساندن آنها به گوش مسئولین و نمایش جنایات اغتشاش گران و حضور به موقع مردم در پاسخ به آنها، نقش بسزایی در پایان دادن به تحرکات اخیر داشته است.

جعفری درخصوص سطح اغتشاشات در استان گفت: خوشبختانه ما در استان باوجود جوان های فهیم و بصیر، کمترین مشکل را نسبت به سایر استان ها داشتیم؛ البته افرادی دستگیر شدند که از این تعداد آنهایی که اعمال مجرمانه موثری نداشتند و فریب خورده بودند با بیان تذکرات و ارشادات لازم، تحویل خانواده هایشان شدند.

وی در ادامه ضمن اشاره به بازداشت 17 نفر از لیدرهای اصلی اغتشاشات چه در فضای مجازی و چه در سطح شهر، افزود: ما به هیچ عنوان از حقوق مردم کوتاه نیامده و با عوامل اصلی این اغتشاشات برخورد قاطع قانونی خواهیم داشت.

این مقام قضایی در پایان ضمن قدردانی از تلاش و همکاری بسیار خوب مجموعه دستگاه های حاکمیتی اعم از دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی، سپاه و نیروی انتظامی ، استانداری، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و نیز امام جمعه و استاندار در خصوص پایان دادن به اغتشاشات و برگرداندن آرامش عمومی، به دو اصل نقش مردم و جمهوریت نظام در ثبات و تثبیت نظام اشاره کرده و اظهار کرد: همه مسئولین باید به پیروی از حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، نقش مردم در پیشبرد اهداف و تعیین سرنوشت نظام مقدس جمهوری اسلامی را به عنوان یک اصل در نظر داشته و به مردم اعتماد کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: