• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2387-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

برای شناسایی فعالان قرآنی جزیره ای عمل می شود


رئیس دانشکده علوم قرآنی بجنورد گفت: برای شناسایی فعالان قرآنی در حوزه های متفاوت جزیره ای عمل می شود.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام رحیم مهدوی پور در نشست خبری پیرامون همایش بین المللی پژوهش هایی در قرآن کریم اظهارکرد: متاسفانه در استان بانک اطلاعاتی از فعالان قرآنی در بخش های مختلف در دست نیست.
وی ادامه داد: در شناسایی و تهیه بانک اطلاعاتی از این فعالان از سوی دستگاه های اجرایی جزیره ای عمل شده و هم اکنون اطلاعات دقیقی در این مهم وجود ندارد.
رحیم پور افزود: در گذشته جلسات مختلفی پیرامون تشکیل شورای عالی قرآن در استان برگزارشد اما به نتیجه نرسید، و این در حالیست که وجود یک بانک اطلاعاتی برای استان ضروری است.
وی خاطرنشان کرد: مسابقات قرآن را اوقاف، کلاس های آموزشی را دارالقرآن ها، برخی امور را هم تبلیغات اسلامی انجام می دهد در حالی که باید همه این اقدامات را سروسامان بدهد.
مهدوی پور با اشاره به اینکه در این استان ظرفیت های خوبی در این حوزه است، افزود: از تشکیل بانک اطلاعاتی عاجز نیستیم اما باید برای این مهم وقت بگذاریم.
وی با اشاره به وجود چهارشته در این دانشگاه، گفت: در برهه ای از زمان این دانشگاه در آستانه تعطیل شدن بود اما هم اکنون جزء پنج دانشکده برتر دانشگاه علوم معارف اسلامی کشور است.
مهدوی پور با اشاره به سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به این استان که سبب تزریق میلیارد ها ریال اعتبار به این منطقه شد، افزود: در قالب مصوبات سفر معظم له اعتبارات خوبی برای احداث فضای آموزشی این دانشکده تخصیص یافت و خوشبختانه هم اکنون از ساختمان مناسبی برخوردار است.
وی یادآورشد: در بخش های متفاوتی همانند علمی، پژوهشی ،فرهنگی و دانشجویی دانشجویان و اساتید این دانشکده حائز رتبه های کشوری بسیاری هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: