• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-11214-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

لزوم کاهش سبوس گیری آردهای مصرفی در نانوایی ها به منظور پیشگیری از بیماری های غیرواگیر

مدیر نظارت بر مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو ی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سبوس گیری آرد مصرفی در نانوایی ها به دلیل تاثیر سبوس در پیشگیری از بیماری های غیر واگیر باید کاهش یابد .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر حسن براتی زاده افزود: میزان استاندارد سبوس گیری هفت تا 10 درصد بخصوص در نان های سنگک است اما آرد تولیدی در برخی کارخانه ها حدود 15 درصد سبوس گیری و تصفیه می شود که لازم است این مقدار  کاهش یابد و این موضوع در کارگروه ماده ۱۵ استان  پیگیری می شود .

وی تصریح کرد: سبوس نان عامل مفیدی برای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و عصبی است و با کاهش سبوس گیری ،مردم نان سالم تری مصرف می کنند .

این مسئول تاکید کرد: نان های تیره که نشان دهنده استفاده بیشتر از سبوس است و فیبر کافی دارند را مصرف کنید زیرا فیبر در جلوگیری و درمان سرطان و فشار خون و رفع یبوست موثر است .

به گفته وی نیمی از فرایند طبخ نان با کیفیت به مهارت نانوا و شیوه درست طبخ و نیم دیگر به کیفیت آرد بستگی دارد و در مواردی که نان از مرغوبیت کافی برخوردار نیست عوامل ذکر شده در آن رعایت نشده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: