• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2186-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

خودداری از مصرف پوست و گردن مرغ به دلیل تجمع هورمون

مدیر نظارت بر مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: از مصرف پوست و گردن مرغ به دلیل تجمع هورمون خودداری کنید.

به گزارش  ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، حسن براتی زاده اظهارکرد:هورمونی که در برخی از مرغداری ها به مرغ تزریق می شود در پوست و گردن تجمع می یابد که بهتر است این قسمت ها قبل از پخت از مرغ جدا شود .

وی با بیان اینکه گوشت مرغ یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی پروتئینی در بین مردم است، بیان کرد : از خرید مرغ های زیر ۱۵۰۰ گرم و بالای ۱۸۰۰ گرم خودداری کرده زیرا اکثر این مرغ ها مریض بوده و مصرف آن می تواند سلامت افراد بخصوص سلامت زنان را به خطر بیندازد .

وی عنوان کرد : پوست بدن مرغ باید به رنگ سفید مایل به زرد کمرنگ یا کهربایی و ماهیچه های اسکلتی مرغ به رنگ سفید مایل به صورتی و فاقد خون مردگی و تورم باشد و زیر بال مرغ بهترین محل برای تشخیص سلامت مرغ است و زیر بال مرغ نباید بوی نامطبوع بدهد .

براتی زاده با اشاره به اینکه افراد در هنگام خریداری حتما به تاریخ تولید، تاریخ بسته بندی و مدت زمان ماندگاری و مجوز بسته بندی سازمان دامپزشکی دقت داشته باشند ، افزود : مرغ تازه در دمای صفر تا چهار درجه سانتی گراد به مدت  سه روز و در دمای منفی 18 درجه سانتی گراد فریزر تا یک سال قابل نگهداری است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: