• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6184-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

قوچ مستی بهترین زمان سوءاستفاده برای شکارچیان فرصت طلب

کارشناس مسئول اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: قوچ مستی بهترین زمان سوءاستفاده برای شکارچیان فرصت طلب است.

محمد حسین صالحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه زمان قوچ مستی از اواسط آبان ماه آغاز می شود و به مدت یک ماه تا 40 روز ادامه می یابد، افزود: در این زمان آهو، کل، بز و قوچ اقدام به جفت گیری می کنند که دوباره بسیار حساس در زاد و ولد این گونه از حیات وحش است.

وی ادامه داد: دوره بارداری این گونه از حیات وحش تا اردیبهشت ماه طول می کشد و در آن زمان شاهد به دنیا آمدن بره های آنان خواهیم بود.

صالحی اظهار کرد: در زمان قوچ مستی، قوچ های بزرگ، قوچ های جوان را از گله بیرون می اندازند تا بتوانند گونه ماده بیشتری را به طرف خود جلب کنند.

وی تصریح کرد: اما از آنجاییکه قوچ های جوان از گله جدا افتاده اند و از سوی دیگر حواس قوچ های نر بیشتر به طرف جفت گیری است، شکارچیان از فرصت سوء استفاده و اقدام به شکار آن ها می کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: شکارچیان به شدت از اقدام به شکار در این برهه زمانی خودداری کنند چراکه این امر تاثیر نامطلوبی را در کاهش تعداد جمعیت حیات وحش گذاشته خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: