• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1684-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:

اختصاص فقط یک میلیارد تومان از تسهیلات کسب و کار آسیب دیده ناشی از زلزله به بخش کشاورزی خراسان شمالی

معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: تاکنون فقط یک میلیارد و 655 میلیون تومان از تسهیلات کسب و کار آسیب دیده ناشی از زلزله به بخش کشاورزی این استان اختصاص یافته است.

بهنام فر با اشاره به وقوع زلزله 5.7 ریشتری در اردیبهشت ماه سال جاری در شهرستان بجنورد و راز و جرگلان افزود: وزیر کار طی سفر به این استان و بازدید از مناطق زلزله زده، قول اختصاص مبلغ 10 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده ناشی از زلزله این استان را داد.

وی با بیان اینکه طبق پیش بینی های این سازمان، بر اثر وقوع این زمین لرزه دو هزار واحد دامی تخریب و یا آسیب دیدند، ادامه داد: اما اولویت پرداخت این تسهیلات به واحدهایی داده شد که به صورت 100 درصد خسارت دیده شده بودند.

بهنام فر اظهار کرد: بر این اساس 541 پرونده تشکیل شد که برای بازسازی آن باید مبلغ 11 میلیارد و 535 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شد.

وی تصریح کرد: از تعداد پرونده های مذکور تاکنون 74 پرونده تایید شده است که مبلغ یک میلیارد و 655 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که چرا روند پرداخت این تسهیلات به کندی انجام می شود؟ گفت: هنوز مبلغ 10 میلیارد تومان به صندوق اختصاص نیافته و این صندوق از منابع مالی خود این تسهیلات را ارائه می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: