• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-4614-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

معلمان حق التدریس خراسان شمالی۲۰ میلیارد ریال از آموزش و پرورش طلب دارند

معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: در حال حاضر معلمان حق التدریس از این سازمان ۲۰ میلیارد ریال بابت حقوق خود طلب دارند.
قنبرعلی خوش آیینه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، اظهارکرد: با توجه به بکارگیری ۶۳۰ نیروی حق التدریسی در مدارس استان، این در حالیست که این افراد فقط حقوق مهرماه خود را دریافت کرده اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حقوق چهار ماه این معلمان حق التدریسی پرداخت نشده است، گفت: با توجه به رایزنی های انجام شده مقرراست حقوق معوق آنان همراه با عیدی تا پایان بهمن ماه سال جاری پرداخت شود.
خوش آیینه با اشاره به اینکه معلمان حق التدریسی به طور میانگین ماهانه هشت میلیون ریال حقوق دریافت می کنند، یادآورشد: در حال حاضر برای پرداخت حقوق چهار ماهه این تعداد معلم حق التدریسی در استان بیش از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی با بیان اینکه معلمان حق التدریس بیشترحقوق خود را صرف هزینه های رفت و آمد خود می کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به بازنشستگی ۶۶۰ معلم طی سال تحصیلی جدید در استان، این در حالیست که باید بخشی از کمبود معلم را از طریق جذب نیروهای حق التدریسی مرتفع کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: