• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-5814-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

تجارت شکارچیان سودجو از کله‌ گرگ‌ها در شهرستان‌های گرمه و جاجرم

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست خراسان شمالی از تجارت شکارچیان سودجو از کله‌ گرگ‌ها در شهرستان‌های گرمه و جاجرم خبر داد.

جعفر علیپور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، گفت: بنا به یک رسم قدیمی در میان افراد محلی شهرستان‌های گرمه و جاجرم، دامداران به افرادی که کله‌های گرگ را تحویل آن‌ها دهند انعام پرداخت می‌کنند.

وی افزود: همین امر سبب شده تا تعدادی از شکارچیان برای کسب دریافت انعام، اقدام به تلف کردن گرگ‌ها و تحویل کله‌های آن‌ها به دامداران کنند.

علیپور تاکید کرد: گرگ یکی از گونه‌های حیوانی است که ارزش زیادی در تعادل اکولوژیکی و زنجیره غذایی منطقه دارد به‌طوری‌که سبب می‌شود تا جمعیت گراز، روباه و شغال در منطقه متعادل باشد.

وی با اشاره به اینکه طبق گزارشات ارسال شده به این اداره کل مبنی بر حضور شکارچیان در منطقه و تلف کردن گرگ‌ها، اظهار کرد: طی چند روز گذشته دو شکارچی دستگیر و دو کله گرگ از آن‌ها کشف شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی از دامداران منطقه بابت یکی از این کله‌های گرگ، بزغاله‌ای را به یکی از این شکارچیان دستگیر شده انعام داده بود که آن بزغاله به دامدار بازگردانده شد.

به گفته وی جریمه حقوقی تلف کردن هر قلاده گرگ در حال حاضر مبلغ چهار میلیون تومان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: