• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2684-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مجری انرژی‌های تجدید پذیر شرکت توزیع برق استان خبر داد:

احداث بزرگ‌ترین نیروگاه بادی کشور در خراسان شمالی

مجری انرژی‌های تجدید پذیر شرکت توزیع برق خراسان شمالی گفت: برنامه‌ریزی برای استقرار 26 توربین بادی با ظرفیت اسمی 99 مگاوات برای منطقه مرغزار شهرستان گرمه انجام‌شده که در صورت نهایی شدن بزرگ‌ترین نیروگاه بادی ایران خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی، اسماعیل حسین پور با اشاره به احداث دکل بادسنجی در منطقه مرغزار شهرستان گرمه از سوی یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذار افزود: این دکل که از مهرماه سال جاری در منطقه نصب‌شده است اطلاعات مرتبط با وزش باد در منطقه را ثبت می‌کند.

مجری انرژی‌های تجدید پذیر شرکت توزیع برق خراسان شمالی با اشاره به قابلیت‌های متعدد استان درزمینهٔ ایجاد نیروگاه‌های تجدید پذیر بیان کرد: با توجه به تابش مناسب آفتاب، وجود تونل‌های بادی و مناطق بادخیز در نقاط مختلف استان، این ویژگی‌ها، علاوه برجذب سرمایه‌گذاران احداث نیروگاه خورشیدی، از سوی سرمایه‌گذاران احداث نیروگاه‌های بادی نیز موردتوجه قرار گرفت.

وی بابیان این‌که این مطالعات تا یک سال ادامه خواهد داشت تا وضعیت وزش باد در تمامی ماه‌های سال موردبررسی قرار گیرد افزود: شرکت سرمایه‌گذار قصد دارد پس از بررسی داده‌های ثبت‌شده مشخصات فنی توربین‌های موردنیاز برای احداث نیروگاه بادی را استخراج و توربین‌های متناسب با وضعیت منطقه را در محل مستقر کنند.

گفتنی است برنامه‌ریزی برای استقرار 26 توربین بادی با ظرفیت اسمی 99 مگاوات برای منطقه مرغزار شهرستان گرمه انجام‌شده که در صورت نهایی شدن بزرگ‌ترین نیروگاه بادی ایران خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: