• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1887-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان میراث فرهنگی استان خبر داد:

حضور 1096 گردشگر خارجی طی سال جاری در خراسان شمالی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از حضور یک هزار و 96 گردشگر خارجی طی سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمد سویدانلویی در جمع خبرنگاران گفت: این درحالیست که این تعداد در سال گذشته 910 نفر بوده است.

وی تعداد مسافران ورودی به این استان در سال جاری را 25 میلیون و 953 نفر بیان کرد و افزود: این تعداد در سال گذشته 23 میلیون و 512 نفر بوده است.

سویدانلویی در پاسخ به این سوال که آیا عمارت و آینه خانه مفخم در عید نوروز برای بازدید مسافران و گردشگران باز است؟ اظهار کرد: بنای عمارت مفخم بر اثر وقوع زلزله در اردیبهشت ماه سال جاری دچار آسیب جدی شد و به همین علت در حال حاضر تعطیل است.

وی ادامه داد: برای مرمت این دو بنا از محل ستاد بحران مبلغ 500 میلیون تومان ابلاغ شده است و منتظر هستیم که اختصاص یابد.

این مقام مسئول اظهار کرد: این اداره کل از محل سرجمع اعتبارات خود برای نجات بخشی این دو بنای تاریخی اقداماتی انجام داده است اما باید مرمت شود تا مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال جاری هفت کاوش بین المللی در این استان انجام شد، تصریح کرد: یکی از این کاوش ها در تپه ریوی صورت گرفت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با بیان اینکه خراسان شمالی هیچ برند فرهنگی و یا تاریخی خاصی ندارد، تاکید کرد: با پایان و تکمیل کاوش ها می توان این استان را نیز صاحب برندی خاص کرد.

وی تصریح کرد: مهمترین نوع گردشگری در خراسان شمالی، گردشگری میراثی است که هم اکنون برای توسعه و رونق آن فعالیت های گمانه زنی، کاوش و باستان شناسی در استان در حال انجام است.

سویدانلویی گفت: این اداره کل درصدد است تا سه سایت موزه باز در مناطق تاریخی بلقیس، ریوی و ارگ نادری راه اندازی کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این اداره کل در سال جاری 12 میلیارد و 718 میلیون تومان اعتبار بود، افزود: از محل اختصاص این اعتبارات ساخت و تکمیل 104 پروژه را در دست گرفته است و در دهه فجر امسال 10 پروژه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: