• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3584-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت برق استان:

سالانه حدود 1000 انشعاب غیر مجاز برق در خراسان شمالی جمع آوری می شود

مدیر عامل شرکت برق خراسان شمالی گفت: سالانه حدود یک هزار انشعاب غیر مجاز برق در این استان جمع آوری می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، علیرضا صبوری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یک اشکال قانونی سبب شده بود تا برخی از افراد نسبت به گرفتن انشعاب غیرمجاز برق اقدام کنند، افزود: اخیرا این قانون اصلاح شده است و قانون برخورد با خاطیان غیرمجاز مشترکان آب، برق و گاز در مجلس تدوین شد.

وی ادامه داد: طبق قانون شرکت های خدمات رسان به واحدهای مسکونی ساخته شده غیر مجاز خدمات موقت می دهند اما دستگاه های متولی موظف هستند طی سه سال آن  واحدهای ساخته شده غیر مجاز را قلع و قم کنند و اگر طی سه اتفاقی نیفتاد آن انشعابات دائمی خواهند شد.

وی درباره میزان مطالبات این شرکت از مشترکان خود اظهار کرد: شرکت برق خراسان شمالی حدود 26 میلیارد تومان مطالبه از مشترکان خود دارد و بخش زیادی از این مطالبات مربوط به صنایع هستند که برخی از آن ها جزء صنایع بزرگ استان هستند.

صبوری با اشاره به اینکه طول شبکه توزیع برق در خراسان شمالی 10 هزار و 500 کیلومتر است، بیان کرد: در حال حاضر 925 روستا در این استان دارای برق هستند و به طور کلی روستای دارای سکنه فاقد برق در خراسان شمالی وجود ندارد.

وی تعداد مشترکان برق در این استان را 340 هزار مشترک بیان کرد و گفت: از این تعداد سه هزار و 500 مشترک جزء مشترکان بزرگ این استان هستند که یک درصد تعداد کل مشترکان را شامل می شوند و 49 درصد برق مصرفی استان توسط آن ها انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف این شرکت کاهش تلفات شبکه توزیع برق است، توضیح داد: طی چند سال گذشته عدد تلفات شبکه توزیع برق خراسان شمالی 12.28 درصد بوده که با تلاش های انجام شده این رقم در سال 95 به 9.34 درصد رسید.

به گفته این مقام مسئول این رقم در سال جاری به 9 درصد رسیده است و تلاش ها انجام می شود که این رقم به پنج درصد برسد.

وی میانگین کشوری در کاهش تلفات شبکه توزیع برق در حال حاضر را 9.8 بیان کرد.

وی ادامه داد: شرکت برق خراسان شمالی متعهد شد تا میانگین خاموشی هر مشترک را به 60 دقیقه در سال برساند که میزان خاموشی هر مشترک در سال گذشته به 250 دقیقه و در سال جاری به 220 دقیقه رسیده است.

این مقام مسئول در خصوص ظرفیت نیروگاهی این استان نیز گفت: در سال 57 نیروگاه برقی در این استان وجود نداشت و فقط یک سری مولدهای دیزلی و پراکنده تولید برق وجود داشت که ظرفیت آن ها کمتر از 40 مگاوات بوده است این درحالیست که در حال حاضر نیروگاه شیروان یک هزار و 200 مگاوات برق تولید می کند.

وی همچنین در ادامه از افتتاح 72 پروژه این شرکت طی دهه فجر امسال خبر داد و افزود: برای اجرای این پروژه 38 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: