• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3784-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

قوامی:
تبصره 18 یکی از علل رد کلیات لایحه بودجه سال 97 بوده است

نماینده اسفراین در مجلس گفت: تبصره 18 یکی از علل رد کلیات لایحه بودجه سال 97 بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، هادی قوامی در شورای برنامه ریزی استان با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های بودجه لایحه بودجه سال 97 دولت برنامه اشتغال آن بوده است، افزود: برنامه اشتغال دولت سال 97 بیشتر معطوف به تبصره 18 بوده است.

وی ادامه داد: دولت در این لایحه پیش بینی کرده بود که اگر مجلس اجازه دهد از محل حامل های انرژی بتواند 17 هزار میلیارد تومان منابع به دست آورد و از این طریق یک میلیون و 33 هزار شغل را برای سال آینده ایجاد کند.

قوامی اظهار کرد: همچنین از بخش های مختلف همچون تسهیلات بانکی و استفاده از منابع بودجه عمومی کمک گیرد.

وی تصریح کرد: بعد از بررسی در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، نمایندگان در این رابطه با احتیاط بیشتر وارد عمل شدند و در نهایت نیز موضوع اصلاح حامل های انرژی منتفی شد.

نماینده مردم اسفراین خاطرنشان کرد: اما در حال حاضر موضوع حامل های انرژی تهدید برای اقتصاد ملی است و باید ظرفیتی ایجاد شود تا هم از طریق آن بتوان به برنامه گسترده اشتغال توجه کرد و هم اینکه مهمترین معضل کشور، بیکاری را حل کرد.

وی بیان کرد: ممکن است تا حدودی لازم باشد تا شیوه توجه به تبصره 18 عوض شود و آن نیاز به وحدت و همکاری تمامی نهادها همچون قوه مجریه، مقننه، قضائیه و صدا و سیما دارد.

قوامی تبصره ماده 14(حذف تعدادی از یارانه بگیران) را از دیگر علل رد این لایحه بیان کرد و گفت: اگر اصلاح حامل های انرژی در سال 97 حل نشود در دو سال بعد از آن نیز انجام نخواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: