• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2987-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:

مادر همه مشکلات داخلی، روحیه علاقه مندی به اشرافی گری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: مادر همه مشکلات داخلی، روحیه علاقه مندی به اشرافی گری است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی، حجت الاسلام خادمی با اشاره به چالش های داخلی و خارجی انقلاب، افزود: در حوزه داخلی، مادر همه مشکلات روحیه علاقه مندی به اشرافی گری و اسراف و تبذیر است که این روحیه زیبنده مردم جامعه اسلامی نیست.

وی انقلاب اسلامی را معجزه قرن نامید و افزود: با وجود اینکه همه قدرت ها در مقابل انقلاب اسلامی قدعلم کرده بودند، اما انقلاب راه خود را یافت و به مسیر خود ادامه داد.

وی به مانایی و ماندگاری انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: هرچند بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان وعده سقوط می دادند و با بهره گیری از هر ابزاری از تهدید و ترور گرفته تا جنگ نظامی، ولی نتوانستن مسیر انقلاب را منحرف کنند.

خادمی اظهار کرد: با مقایسه شرایط فعلی و گذشته دو قطب شرق و غرب می بینیم چه بلایی سر شرق آمد و امپریالیسم جهانی به سرکردگی آمریکا امروز دیگر آمریکای ٤٠ سال قبل نیست؛ لذا مسئله مانایی و ماندگاری انقلاب اسلامی مشهودتر می شود.

وی به دلایل مادی و معنوی ماندگاری انقلاب اشاره کرد و از الطاف الهی، عنایات ائمه اطهار، خون شهدا و دعای صالحان به عنوان دلایل معنوی نام برد و افزود: تدابیر امام راحل و مقام معظم رهبری، روشنگری حوزه های علمیه، روحانیت انقلابی، پایداری انقلابیون و ملت ایران و همچنین بصیرت و آگاهی ملت از جمله دلایل مادی ماندگاری انقلاب به شمار می رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه هر انقلابی با آفت هایی مواجه می شود که تهدید کننده است و نباید با بی توجه از کنار آن گذشت، بیان کرد: سیر لحظه ای تحولات در دنیایی که ما هستیم و همچنین درهم تنیدگی مسایل در حوزه های مختلف آنچنان پیچیده است که حتی نخبگان هم دچار اشتباه می شوند.

وی بر ارتقای آگاهی و بصیرت بیش از پیش مردم و مسئولان تأکید کرد و با بیان اینکه دنیای غرب، دنیای قدرت نظامی و اقتصادی نیست بلکه دنیای قدرت طرح و برنامه است، لازمه موفقیت و توسعه را برنامه ریزی درست و اصولی در همه حوزه ها اعلام کرد.

خادمی با بیان اینکه چالش هایی که انقلاب با آن مواجه است در بخش داخلی و بین المللی قابل بحث است، در حوزه داخلی مادر همه مشکلات را روحیه علاقه مندی به اشرافی گری و اسراف و تبذیر ذکر کرد که این روحیه زیبنده مردم جامعه اسلامی نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: